COVID-19. Հայաստանում գրանցվել է վարակի 125, առողջացման 205 և մահվան 9 դեպք
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում հունվարի 31-ի ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 167 հազ. 26 դեպք, որոնցից 157 հազ. 519-ն` առողջացման, 3 հազ. 80-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությունից այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 5հազ. 658 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 648 հազ. 520 թեստավորում:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկացավ ՀՀ առողջապահության նախարարությունից, հունվարի 30-ին կատարվել է 1 հազ. 957 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 125 նոր դեպք: Գրանցվել է առողջացման 205 և մահվան 9 դեպք:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 3 դեպք, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 769 է:

COVID-19: в Армении подтверждено 125 новых случаев, 205 человек выздоровели, умерли – 9
По состоянию на 11:00 31 января в Армении подтверждено 167 тысяч 26 случаев заболевания коронавирусом, из них 157 тыс. 519 случаев выздоровления, 3 тысячи 80 — со смертельным исходом. На данный момент фактически проходят лечение от коронавируса 5 тысяч   658 пациентов. В целом сделано 648 тысяч 520 тестов.
Как сообщили  Арменпресс  в  Министерстве здравоохранения РА, 30 января проведено 1 тыс. 957 тестов, подтвердивших 125 новых случаев заболевания коронавирусом. Зарегистрировано 9 случаев смерти  и  205 случаев выздоровления.
Накануне было зарегистрировано 3 случая,  когда пациенты   болели  коронавирусной инфекцией, однако смерть наступила от другого заболевания. Всего таких случаев — 769.