Արցախում COVID-19-ով ստացիոնար բուժում է ստանում 40 վարակակիր
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 25 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախում  հունվարի 24-ին կատարվել է 65 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 3 նոր դեպք: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացնում են Արցախի առողջապահության նախարարությունից:
«Վարակակիրները նախկինում հաստատված օջախների կոնտակտավորներ են: Արցախում, ընդհանուր առմամբ, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2285 դեպք, որոնցից 31-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 40 վարակակիր, իսկ թեթև ձևերը ամբուլատոր բուժում են ստանում տնային պայմաններում: Կատարվել է 18981 թեստավորում»,-հայտնում են նախարարությունից՝ հորդորելով  պահպանել կորոնավիրուսային վարակի տարածումը կանխարգելող՝ Արցախի Հանրապետության  առողջապահության նախարարության կողմից առաջարկվող միջոցները:

В Арцахе стационарное лечение от COVID-19 получают 40 пациентов
В Арцахе 24 января проведено 65 тестов, из которых 3 оказались с положительным результатом. Об этом Арменпресс сообщили в Министерстве здравоохранения Арцаха.
“Инфицированные являются контактными лицами ранее подтвержденных различных очагов. В общей сложности в Арцахе подтверждено 2 285 случаев COVID-19, 31 - со смертельным исходом. От коронавирусной болезни на данный момент стационарное лечение получают 40 пациентов, больные с легкими формами получают амбулаторное лечение в домашних условиях. Всего проведено 18 981 тестов”, - отмечается в сообщении МЗ Арцаха.