ՊԲ-ն հերքում է 62 հայ զինծառայողի գերեվարման մասին ադրբեջանական կեղծ հրապարակումները
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի պաշտպանության բանակը հերքում է 62 հայ զինծառայողի գերեվարելու մասին ադրբեջանական կեղծ հրապարակումները: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, ՊԲ-ի տարածած հաղորդագրության մեջ նշվում է, որ համացանցում սկսվել է շրջանառվել մի տեսանյութ, որում նշվում է, թե ադրբեջանական բանակը գերեվարել է 62 հայ զինծառայողի:
«ԱՀ պաշտպանության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ վերջին օրերի ընթացքում ՊԲ պահպանության տակ գտնվող տեղամասում որևէ զինծառայողի գերեվարման դեպք չի արձանագրվել և վերոնշված տեղեկատվությունն իրականությանը չի համապատասխանում:
Հորդորում ենք հայրենական լրատվամիջոցներին չտարածել ադրբեջանական կեղծ հրապարակումներ, որոնք նպատակ ունեն ազդել հասարակության տրամադրությունների վրա»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:

АО Арцаха опровергает ложные азербайджанские публикации о захвате в плен 62 военнослужащих
Армия обороны Арцаха опровергает ложные азербайджанские публикации о захвате в плен 62 армянских военнослужащих. Как сообщает Арменпресс, в распространенном Армией обороны сообщении говорится, что в интернете стало распространяться видео, в котором отмечается, что азербайджанская армия якобы захватила в плен 62 армянских военнослужащих.
«Министерства обороны Республики Арцах сообщает, что в последние дни не зарегистрировано ни одного случая пленения военнослужащих на территории, охраняемой Армией обороны, и указанная информация не соответствует действительности.
Призываем отечественные СМИ не распространять ложные азербайджанские публикации, направленные на создание негативных влияний на общественное настроение», - говорится в заявлении.