Պուտինը հնարավոր է համարում ԼՂ-ում խաղաղապահների թվի ավելացումը, եթե լինի կողմերի համաձայնությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հնարավոր է համարում Լեռնային Ղարաբաղում ռուս խաղաղապահների թվի ավելացումը, սակայն այն դեպքում, երբ կլինի այդ մասով Հայաստանի ու Ադրբեջանի համաձայնությունը: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին Պուտինն ասաց մամուլի ասուլիսի ընթացքում:
«Ինչ վերաբերում է հումանիտար առաքելության կոնտինգենտի խաղաղապահների թվի ավելացմանը, ապա դա հավանական է, բայց միայն բոլոր կողմերի հետ համաձայնությամբ, այդ թվում` Ադրբեջանի, քանի որ մենք ի սկզբանե քննարկել ենք մեր խաղաղապահների թիվը և այն համաձայնեցված է»,- ասաց Պուտինը:
ՌԴ նախագահը նշեց, որ, եթե կողմերը հայտնեն խաղաղապահների թվի ավելացման անհրաժեշտության մասին, ապա իրենք դա կանեն:

YEREVAN, DECEMBER 17, ARMENPRESS. President Vladimir Putin says it is possible that Russia increases the number of its peacekeeping troops in Nagorno Karabakh, but only if Armenia and Azerbaijan both give consent.
“Regarding the increase of the number of peacekeepers of the humanitarian mission contingent, it is possible, but only by an agreement with all parties, including with Azerbaijan, because we’d discussed from the beginning the number of our peacekeepers and it is agreed upon,” Putin said during a press conference.
Putin said Russia would increase the number of its peacekeepers if the sides express necessity to do so.