Օրերի հարց է. Նազելի Բաղդասարյանը՝ գերիների փոխանակման երկրորդ փուլի մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մոտ օրերի ընթացքում նախատեսվում է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև գերիների փոխանակման երկրորդ փուլի իրականացումը: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ Ազգային ժողովի «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Նազելի Բաղդասարյանը:
«Շատ խիստ մոտ ժամկետում փոխանակման երկրորդ փուլը նախատեսվում է: Դա անգամ օրերի հարց է: Այն գերիների թվաքանակի մասին է խոսքը, որը Ադրբեջանը հաստատել է, որ պաշտոնապես կան, բայց մենք կասկածներ ունենք, որ կարող է այդ թվից ավելի գերի լինել»,- ասաց Բաղդասարյանը:
Դեկտեմբերի 14-ին ռուս խաղաղապահների միջնորդությամբ տեղի է ունեցել գերիների փոխանակման գործընթաց: Ադրբեջանից Հայաստան են տեղափոխվել պաշտոնապես հաստատված 44 հայ գերիներ։

В ближайшие дни планируется второй этап обмена пленными: депутат НС
В ближайшие дни планируется второй этап обмена пленными между Арменией и Азербайджаном. Как сообщает Арменпресс, об этом в беседе с журналистами заявила депутат фракции «Мой шаг» НС Армении Назели Багдасарян.
«Второй этап обмена планируется в самое ближайшее время. Это даже вопрос дней. Мы говорим о количестве пленных, которое Азербайджан официально подтвердил, но у нас есть подозрения, что пленных может быть больше», - сказала Багдасарян.
14 декабря при посредничестве российских миротворцев произошел обмен пленными. 44 официально подтвержденных армянских пленных были переведены из Азербайджана в Армению.