ՀՀ վարչապետը Մեղրին հանձնելու մասին լուրերն անհեթեթություն է համարում
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՆՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայ ժողովրդին հղած ուղերձում Մեղրին հանձնելու մասին լուրերը բացարձակ անհեթեթություն է համարում:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` ՀՀ վարչապետը, անդրադառնալով ղարաբաղյան պատերազմի դադարեցմանն ուղղված փաստաթղթի բովանդակությանը, նշեց, որ խոսք է գնում տարածաշրջանի տրանսպորտային ուղիներն ապաշրջափակելու մասին:
«Ինչ վերաբերում է բուն փաստաթղթի բովանդակությանը, ապա այն իսկապես վատն է մեզ համար, բայց պետք չէ այն ավելի վատացնել, քան կա իրականում: Մասնավորապես՝ լուրեր են տարածում Մեղրին հանձնելու մասին, ինչը բացարձակ անհեթեթություն է: Ընդամենը խոսք է գնում տարածաշրջանի տրանսպորտային ուղիները ապաշրջափակելու մասին, այդ թվում Ադրբեջանից դեպի Նախիջեւան, բայց սա նշանակում է, որ պետք է ապաշրջափակվեն նաեւ Երևանից Նախիջեւանով Սյունիք տանող տրանսպորտային ուղիները, այդ թվում՝ Հայաստանի երկաթուղային հաղորդակցությունը Իրանի Իսլամական Հանրապետության հետ, ինչը էական նշանակություն կարող է ունենալ մեր երկրի տնտեսության հետագա զարգացման գործում»,- նշել է Նիկոլ Փաշինյանը:

Разговоры о передаче Мегри премьер-министр Армении считает абсурдными
Премьер-министр Армении Никол Пашинян в своем обращении к армянскому народу назвал разговоры о передаче Мегри абсолютным нонсенсом.
Как сообщает «Арменпресс», премьер-министр, ссылаясь на содержание документа, направленного на прекращение карабахской войны, отметил, что речь идет о разблокировании транспортных путей региона.
“Что касается содержания самого документа, он действительно плох для нас, но мы не должны делать его хуже, чем он есть на самом деле. В частности, распространяются слухи о передаче Мегри, что является абсолютной чушью. Речь идет только о разблокировке транспортных маршрутов региона, в том числе из Азербайджана в Нахиджеван, это означает, что транспортные маршруты из Еревана через Нахиджеван в Сюник, включая железнодорожное сообщение Армении с Исламской Республикой Иран, должны быть разблокированы, что может иметь большое значение в дальнейшем развитии экономики нашей страны”, - отметил Никол Пашинян.