Լարվածությունն առաջնագծում պահպանվում է. Հրետանային և ականանետային փոխհրաձգություն է
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության պաշտպանության բանակի հակաօդային պաշտպանության ստորաբաժանումները Ստեփանակերտից հյուսիս արևմուտք հատվածում ժամը 19:30-ի սահմաններում խոցել են հակառակորդի երկու ԱԹՍ: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է ՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը:
«Լարվածությունն առաջնագծում պահպանվում է: Հրետանային և ականանետային փոխհրաձգություն է: Հարավարևելյան ուղղությամբ դիտարկվել է հակառակորդի շարասյուն, որի ուղղությամբ վարվել է դիպուկ կրակ՝ ոչնչացնելով մեծ քանակի կենդանի ուժ և տեխնիկա։  ՊԲ զորատեսակները վստահաբար կատարում են իրենց մարտական առաջադրանքները, հակառակորդի մարտական ներուժի մաշումը շարունակվում է։

YEREVAN, NOVEMBER 8, ARMENPRESS. The air defense units of the Defense Army of the Republic of Artsakh destroyed to Azerbaijani UAVs north-west from Stepanakert at about 19:30, ARMENPRESS reports spokesperson of MoD Armenia Shushan Stepanyan wrote on her Facebook page.
''Tensions on the front line remain. Artillery and mortar shooting takes place between the sides. A military column of the adversary was detected in the south-eastern direction.  A great number of manpower and equipment were destroyed by a targeted fire. The Defense Army confidently carried out its military task, owearing out the enemy's combat potential continues'', she wrote.