Հայկական կողմը հարավային և հարավ-արևելյան ուղղություններում ունեցել է որոշակի առաջխաղացում
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:  Արցախի դեմ Ադրբեջանի սանձազերծած լայնածավալ պատերազմում հայկական կողմին հաջողվել է ռազմաճակատի հարավային և հարավ-արևելյան ուղղություններում ունենալ որոշակի առաջխաղացում: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին հոկտեմբերի 31-ին կայացած մամուլի ասուլիսի ընթացքում ասաց ՀՀ Պաշտպանության նախարարության ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
«Հարավային և հարավ-արևելյան ուղղություններում ընթացող առանձին օջախային մարտերում մեր զինված ուժերը կարողացել են հակառակորդից հետ վերցնել որոշակի դիրքեր և ապահովել որոշակի առաջխաղացում»,- ասաց Հովհաննիսյանը:
Արծրուն Հովհաննիսյանը նշեց, որ վաղ առավոտվանից Ադրբեջանը սկսել է հարձակողական գործողությունները ռազմաճակատի  գրեթե ողջ երկայնքով:
«Մարտերի ինտենսիվությունը շատ բարձր չի եղել, սակայն որոշ օջախային ուղղություններում ընթացել են ինտենսիվ հարձակողական գործողություններ: Մասնավորապես, կենտրոնական ուղղությամբ մեկ-երկու դիրքերի վրա նետելով մեծաքանակ հետևակային և այլ ուժեր, օգտագործելով հրետանի, միաժամանակ հրետակոծելով Մարտունի քաղաքը, Ադրբեջանի ԶՈՒ-ին հաջողվել է ունենալ որոշակի առաջխաղացում, որոշակի դիրքային փոփոխություններ»,- նշեց ՊՆ ներկայացուցիչը:
Այս պահի դրությամբ էլ մարտերը շարունակվում են:
«Դրանք մեծ ինտենսիվություն չունեն, սակայն զորատեսակային և զինատեսակային առումով կիրառվում են բավական շատ զենքեր և զինատեսակներ»,- ասաց Հովհաննիսյանը:

Армянская сторона добилась определенных успехов на южном и юго-восточном направлениях фронта
В широкомасштабной войне, развязанной Азербайджаном против Арцаха, армянской стороне удалось добиться определенных успехов на южном и юго-восточном направлениях фронта. Как сообщает Арменпресс, об этом на пресс-конференции 31 октября заявил представитель Минобороны Армении Арцрун Ованнисян.
«В отдельных локальных боях на южном и юго-восточном направлениях наши Вооруженные силы смогли отбить определенные позиции у врага и обеспечить определенный прогресс», - сказал Ованнисян.
Арцрун Ованнисян отметил, что рано утром Азербайджан начал наступательные операции практически по всему фронту.
«Интенсивность боевых действий была не очень высокой, но на некоторых участках велись интенсивные наступательные операции. В частности, перебросив большое количество тыловых сил на одну или две позиции на центральном направлении, применив артиллерию, одновременно обстреляв город Мартуни, вооруженным силам Азербайджана удалось добиться определенного прогресса, некоторых позиционных изменений», - сказал представитель Минобороны.