Հակառակորդը ավիահարվածներ է հասցնում Ստեփանակերտին. թիրախավորվել է ծննդատունը. ԼՐԱՑՎՈՂ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 28 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանական զինված ուժերը կրկին թիրախավորել են Արցախի մայրաքաղաք Ստեփանակերտը: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես» թղթակիցը, քաղաքում միացել է օդային տագնապի ազդանշանը: Եղել է մոտ 6-7 հարված:
14:25 - Արցախի արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունից հայտնեցին, որ հակառակորդն ավիահարվածներ է հասցնում Արցախի մայրաքաղաքին:
14:39 - Արցախի տեղեկատվական շտաբից հաղորդում են, որ Ադրբեջանի ԶՈՒ-երը թիրախավորել են Ստեփանակերտի ծննդատունը։ Տուժածների մասին տեղեկությունները ճշտվում են։
14:57 - «Արմենպրես» թղթակիցը հայտնում է, որ այս պահին օդային տագնապ ազդանշանն անջատվել է:
15:03 - ANNA News լրատվական գործակալության թղթակիցը տեսանյութ է հրապարակել, որում նշում է, ադրբեջանական կողմը Ստեփանակերտի վրա ռումբերը գցել է պարաշյուտով: «Քիչ առաջ Ստեփանակերտի կենտրոնին ավիահարված հասցվեց: Ռումբերն ընկան կենտրոնում, Գրիբոյեդովի անվան դպրոցի շրջակայքում, այնտեղ գտնվում է նաև ԱԻՆ-ը: Ռումբերն ընկնում էին ինքնաթիռներից` պարաշյուտներով»,- նշում է նա:
15:20 - «Ադրբեջանը թիրախավորել է Ստեփանակերտի և Շուշիի քաղաքացիական շրջանները, ինչը հանգեցրել է մեծ թվով տուժածների և ավերածությունների: Կենտրոնական ծննդատունը դարձել է թիրախներից մեկը, դրան մեծ ավերածություններ են հասցվել: Մանրամասները պարզվում են»,- թվիթերի իր միկրոբլոգում գրել է Արցախի ՄԻՊ Արտակ Բեգլարյանը:

Азербайджан наносит авиаудары по Степанакерту: мишенью стал роддом: дополняется
Азербайджанские ВС вновь держат под прицелом столицу Арцаха Степанакерт. Как передает корреспондент Арменпресс, в городе звучит сигнал воздушной тревоги.
14:25 - В Государственной службе по чрезвычайным ситуациям Арцаха сообщили, что Азербайджан наносит авиаудары по столице Арцаха.
14:39 - Из Информационного штаба Арцаха сообщают, что ВС Азербайджана обстреляли роддом Степанакерта. Информация о пострадавших пока уточняется.
14:57 - Корреспондент Арменпресс сообщает, что в данный момент сигнал воздушной тревоги отключен.
15:03 - Корреспондент информационного агентства “ANNA News” опубликовал видеоматериал, в котором отметил, что Азербайджан бомбы на Степанакерт сбрасывал на парашютах. “Только что по центру Степанакерта был нанесен авиаудар. Бомбы упали в центре, в окрестностях школы им. Грибоедова, там также находится ГСЧС САрцаха. Бомбы на Степанакерт сбрасывались на парашютах.
15:20 - Азербайджан нанес удар по гражданским районам Степанакерта и Шуши, что привело к большому количеству жертв и разрушений. Центральный родильный дом стал одной из мишеней, он разрушен. Детали уточняются”, - написал в своем микроблоге в Twitter омбудсмен Арцаха Артак Бегларян.