Հակառակորդը ավիահարվածներ է հասցնում Ստեփանակերտին. թիրախավորվել է ծննդատունը. ԼՐԱՑՎՈՂ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 28 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանական զինված ուժերը կրկին թիրախավորել են Արցախի մայրաքաղաք Ստեփանակերտը: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես» թղթակիցը, քաղաքում միացել է օդային տագնապի ազդանշանը: Եղել է մոտ 6-7 հարված:
14:25 - Արցախի արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունից հայտնեցին, որ հակառակորդն ավիահարվածներ է հասցնում Արցախի մայրաքաղաքին:
14:39 - Արցախի տեղեկատվական շտաբից հաղորդում են, որ Ադրբեջանի ԶՈՒ-երը թիրախավորել են Ստեփանակերտի ծննդատունը։ Տուժածների մասին տեղեկությունները ճշտվում են։
14:57 - «Արմենպրես» թղթակիցը հայտնում է, որ այս պահին օդային տագնապ ազդանշանն անջատվել է:
15:03 - ANNA News լրատվական գործակալության թղթակիցը տեսանյութ է հրապարակել, որում նշում է, ադրբեջանական կողմը Ստեփանակերտի վրա ռումբերը գցել է պարաշյուտով: «Քիչ առաջ Ստեփանակերտի կենտրոնին ավիահարված հասցվեց: Ռումբերն ընկան կենտրոնում, Գրիբոյեդովի անվան դպրոցի շրջակայքում, այնտեղ գտնվում է նաև ԱԻՆ-ը: Ռումբերն ընկնում էին ինքնաթիռներից` պարաշյուտներով»,- նշում է նա:
15:20 - «Ադրբեջանը թիրախավորել է Ստեփանակերտի և Շուշիի քաղաքացիական շրջանները, ինչը հանգեցրել է մեծ թվով տուժածների և ավերածությունների: Կենտրոնական ծննդատունը դարձել է թիրախներից մեկը, դրան մեծ ավերածություններ են հասցվել: Մանրամասները պարզվում են»,- թվիթերի իր միկրոբլոգում գրել է Արցախի ՄԻՊ Արտակ Բեգլարյանը:

STEPANAKERT, OCTOBER 28, ARMENPRESS. The Azerbaijani military is again bombarding Stepanakert City, the capital of Artsakh.
ARMENPRESS correspondent in Stepanakert says around 6 or 7 strikes hit the city.
The air raid sirens are activated.
14:25 – the State Service of Emergency Situations of Artsakh says Azerbaijan is bombing Stepanakert City with air strikes.
14:39 – The Artsakh official information center reports that the Azerbaijani bombing targeted the maternity hospital of Stepanakert. Information on victims is being clarified.
14:57 – ARMENPRESS correspondent reports that the air raid sirens are deactivated.
15:03 – A reporter of ANNA News at the scene published a video from Stepanakert, showing the blasts. The reporter says he saw aircraft drop bombs with parachutes, most probably referring to ballute-equipped retarded bombs. “An air strike was delivered on the center of Stepanakert moments ago. The bombs fell in the center, near the school after Griboyedov, the Ministry of Emergency Situations is also located there. The bombs were being dropped from aircraft on parachutes,” the reporter said.
15:20 – Heavy casualties reported among civilians as the Azeri military bombs civilian areas of Stepanakert and Shushi.
“Azerbaijan struck Stepanakert & Shushi civilian areas, causing heavy casualties & destructions. The central maternity hospital was one of the targets, making serious destructions there. The details are being checked now,” the Human Rights Defender of Artsakh Artak Beglaryan tweeted.