Հայաստանում հաստատված COVID-19-ի նոր դեպքերի թիվը հատեց 2000-ի շեմը
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում հոկտեմբերի 22-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 70836 դեպք, որոնցից 49787-ն` առողջացած:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին նշված է ՀՀ ԱՆ հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնի կայքում: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 19591 բուժառու: Վերջին 24 ժամում արվել է 5189 թեստավորում, իսկ ընդհանուր առմամբ` 362293 թեստավորում:
Այսպիսով` կա կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 2306 նոր դեպք և 568 առողջացած։ Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսային հիվանդությունից արձանագրվել է մահվան 1131 (ավելացել է ևս 10-ով) դեպք:
ՀՀ առողջապահության նախարարությունից մահվան ելքերի վերաբերյալ հայտնում են, որ բուժառուները եղել են 66, 81, 73, 70, 60 տարեկան կանայք և 69, 70, 68, 69, 58 տարեկան տղամարդիկ: Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ:
Արձանագրվել է մահվան ևս 6 դեպք, երբ բուժառուների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 327 է:

Число новых случаев COVID-19 в Армении превысило 2 000
По состоянию на 21 октября в Армении всего подтверждено 70 836 случаев COVID-19, 49 787 выздоровели.
На данный момент фактическое лечение от COVID-19 получают 19 591 пациентов. За последние сутки проведено 5 189 тестов, а в общем счете 362 293.
Таким образом, подтверждено 2 306 новых случая COVID-19, выздоровели 568 пациентов.
В общей сложности в Армении по причине COVID-19 зарегистрировано 1 131 летальных исходов (увеличились на 10).
В Министерстве здравоохранения Армении сообщают, что скончались женщины 66, 81, 73, 70, 60 лет и мужчины 69, 70, 68, 69, 58 лет. Все имели сопутствующие хронические заболевания.
Зафиксировано 6 случаев смерти пациентов с диагнозом COVID-19, в которых смерть наступила не по причине подтвержденной коронавирусной  инфекции, а вследствие другой болезни. Таких случаев - 327.