«1000+» հիմնադրամին վերջին 25 օրում նվիրաբերվել է 4.5 մլն ԱՄՆ դոլար
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Զինծառայողների ապահովագրության հիմնադրամին սեպտեմբերի 27-ից հոկտեմբերի 21-ը (ժամը 10:00-ի դրությամբ) նվիրաբերվել է 4 մլն 500 հազար ԱՄՆ դոլար:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ նվիրաբերություններն իրականացվել են աշխարհի 60 երկրից:
Հայերն աշխարհի 60 երկրից 1 դոլարից մինչև 1 մլն ԱՄՆ դոլար գումար են նվիրաբերել «1000+» հիմնադրամին: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 8 հազար 530 նվիրաբերություն:
«Շնորհակալություն ենք հայտնում նվիրաբերությունների համար և վստահեցնում, որ յուրաքանչյուր լումա հասնում է զինվորին ու նրա ընտանիքին»,- հայտնել են հիմնադրամից։
ՀՀ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր, տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Բաբկեն Թունյանը «Ֆեյսբուքի» իր էջում գրել է, որ շատ, չափազանց կարևոր է այս պահին «Զինծառայողների ապահովագրության» hիմնադրամին աջակցելը։
«Առաջարկում եմ ռեսուրսները որոշ ժամանակով կենտրոնացնել այս հիմնադրամի վրա, որտեղից գումարներն ուղղվելու են ռազմական գործողությունների ընթացքում զոհված և հաշմանդամություն ստացած մեր զինծառայողների ընտանիքներին։ Այնպես որ, եթե ցանկանում եք գումար փոխանցել և չգիտեք՝ որ հիմնադրամին, ապա այս պահին ճիշտը Զինծառայողների ապահովագրության (կամ, ինչպես ասում են, 1000 դրամների) հիմնադրամին փոխանցելն է»,- նշել է Թունյանը և կից տեղադրել կայքի հղումը՝ https://www.1000plus.am/hy/:

В Фонд “1000 +” за последние 25 дней было внесено 4,5 млн долларов США
С 27 сентября по 21 октября (по состоянию на 10:00) в Фонд страхования военнослужащих перечислено 4 миллиона 500 000 долларов США.
Как сообщает «Арменпресс», перечисления поступили из 60 стран мира.
Армяне из 60 стран мира вносили в Фонд “1000+” от 1 до 1 миллиона долларов. Всего было сделано 8 530 пожертвований.
“Мы благодарим всех Вас за пожертвования и заверяем, что каждая лума доходит до солдата и до его семьи”, - заявили в фонде.
Депутат фракции “Мой шаг” Национального собрания Армении, председатель постоянной комиссии по экономическим вопросам Бабкен Тунян на своей странице в Facebook написал, что сейчас очень и очень важно поддержать Фонд страхования военнослужащих.
“Предлагаю на какое-то время сконцентрировать средства в этом фонде, откуда они будут направляться семьям наших военнослужащих, погибших и получивших инвалидность во время боевых действий. Если Вы хотите перевести деньги, но не знаете, на какой фонд, то на данный момент правильнее всего перевести их в Фонд страхования военнослужащих (или, как говорится, “Фонд 1000 драмов”), - предложил Тунян, разместив ссылку на сайт: https: // www. 1000plus.am / hy /.