Հադրութ քաղաքը գտնվում է Արցախի Պաշտպանության բանակի լիարժեք վերահսկողության տակ
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հադրութ քաղաքը գտնվում է Պաշտպանության բանակի լիարժեք վերահսկողության տակ: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին հոկտեմբերի 12-ին հրավիրված մամուլի ասուլիսի ընթացքում ասաց ՀՀ Պաշտպանության նախարարության ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
«Հադրութ քաղաքի ուղղությամբ դիվերսիոն-հետախուզական գործողությունները կասեցվել են, հակառակորդը հետ է շպրտվել: Հադրութ քաղաքը գտնվում է մեր Զինված ուժերի լիարժեք վերահսկողության տակ»,- ասաց Հովհաննիսյանը:
Արծրուն Հովհաննիսյանը նշեց, որ այսօր վաղ առավոտյան Ադրբեջանի ԶՈՒ-ն վերսկսել է ռազմական գործողությունները:
«Ադրբեջանը չի կատարել և չի էլ պատրաստվել կատարել կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը: Ադրբեջանի ղեկավարության հայտարարությունները, որ իրենք պատրաստ են եղել կատարելու դրանք, լիովին կեղծիք են»,- նշեց Արծրուն Հովհաննիսյանը:
ՊՆ ներկայացուցիչը հավելեց, որ Ադրբեջանի գրոհները վերսկսվել են երեք-չորս ուղղություններով, Մարտակերտի ուղղությամբ կիրառվել են ծանր հրետանային միջոցներ, մարտական հարվածային ԱԹՍ-ներ, Թուրքիայի օդուժի աջակցությամբ հակառակորդը կատարել է նաև 36 մարտական թռիչք, որոնց ընթացքում հյուսիսային ուղղությամբ ՊԲ-ին հաջողվել է խոցել 1 ՍՈւ-25 գրոհիչ:
Գիշերային ժամերին մարտական գործողությունների որոշակի թուլացումներ են լինում, այդ ընթացքում Ադրբեջանի ԶՈՒ-ն կատարում է զորքերի վերախմբավորումներ ու համալրումներ, որպեսզի վաղ առավոտյան նորից վերսկսի ռազմական գործողությունները:

YEREVAN, OCTOBER 12, ARMENPRESS. Artsakh’s Hadrut city is under full control of the Defense Army of Artsakh, ARMENPRESS reports representative of the MoD Armenia Artsrun Hovhannisyan said in a press conference on October 12.
‘’The subversive-intelligence operations have been thwarted, the adversary has been repelled. Hadrut is under full control of Artsakh’s forces’’, Hovhannisyan said.
He added that starting from early morning Azerbaijani armed forces resumed military operations.
‘’Azerbaijan did not implement and had no plans to implement the ceasefire agreement. The announcement of Azerbaijani leadership that they were ready to do that are a total lie’’, Hovhannisyan said.
Artsrun Hovhannisyan said that Azerbaijan resumed attacks in 3-4 directions. ‘’Heavy artillery and combat UAVs was used in the direction of Martakert.Supported by the Turkish air forces, Azerbaijan carried out 36 combat flights, during which the Defense Army of Artsakh was able to down one SU-25 jet’’, he said.
Azerbaijan unleashed full-scale war against ARtsakh on September 27, directly supported by Turkey and terrorist groups sent by Turkey to the conflict zone. Azerbaijan indiscriminately bombs cities and villages of Artsakh, killing and injuring numerous civilians, damaging infrastructures. So far Armenia has reported 525 military casualties. Azerbaijan keeps secret the number of casualties, but according to the Armenian side, Azerbaijan has suffered nearly 5000 casualties, including regular army servicemen and terrorists.