Առաջնագծում են նաև ԱԱԾ կամավորները
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության դեմ սանձազերծված ռազմական գործողությունների այս վճռորոշ օրերին առաջնագիծ են մեկնում նաև ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության աշխատակիցների կամավորական խմբեր: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԱԾ մամուլի կենտրոնից:
«Համայն հայության համար կարևորագույն այս ժամանակահատվածում իրենց առաքելությունն օրնիբուն անձնվիրաբար ու նորովի լիցքերով են կատարում նաև ՀՀ ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի ծառայողները:
Այս ամենին զուգահեռ պետք է ընդգծենք, որ Հայաստանի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայությունը, Արցախի Հանրապետության ԱԱԾ-ի հետ համագործակցությամբ, շուրջօրյա ռեժիմով իրականացնում է իր լիազորություններից բխող բոլոր անհրաժեշտ աշխատանքները՝ արդյունավետ կերպով համադրելով հայրենիքի պաշտպանության ու մեր հայրենակիցների անվտանգության ապահովման բացառիկ կարևոր գործառույթների ամբողջական իրականացումը:
ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունում կամավորագրման աշխատանքները շարունակվում են, և, ըստ անհրաժեշտության, առաջնագիծ կմեկնեն նաև նոր խմբեր»,-նշել են ծառայությունից:

На передовой сражаются и добровольцы из СНБ
В эти решающие дни боевых действий, развязанных против Республики Арцах, на передовую отправляются и добровольческие отряды, составленные из сотрудников Службы национальной безопасности Республики Армения. Об этом «Арменпресс» сообщили в пресс-службе СНБ Армении.
“В эти дни, решающие для всего армянства, свою миссию ежедневно, самоотверженно и по-новому выполняют и служащие пограничных войск СНБ Республики Армения.
Мы должны подчеркнуть, что Служба национальной безопасности Республики Армения в сотрудничестве с СНБ Республики Арцах в круглосуточном режиме осуществляет все необходимые работы, вытекающие из своих полномочий, эффективно сочетая полноценную реализацию исключительно важных функций по защите Родины и обеспечению безопасности наших соотечественников.
В Службе национальной безопасности Армении продолжается запись добровольцев, и при необходимости на передовую отправятся и новые группы” - отметили в СНБ.