Միջազգային լրատվամիջոցները հայտնել են ԼՂ հարցով բանակցությունների մեկնարկի մասին /լրացված/
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Միջազգային լրատվամիջոցները հայտնել են Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության գոտում իրավիճակի կարգավորման առնչությամբ բանակցությունների մեկնարկի մասին՝ Ժնևում հոկտեմբերի 8-ին և Մոսկվայում հոկտեմբերի 12-ին:Միջազգային ԶԼՄ-ները այս առնչությամբ վկայակոչում ենՖրանսիայի արտաքին գործերի նախարար Ժան ԻվԼը Դրիանին:
ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության մամուլի քարտուղար Աննա Նաղդալյանն «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեց, որ Հայաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների երկկողմ հանդիպում այս պահին օրակարգում չկա:
ԼՐԱՑՈՒՄ- «Մենք (ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահող երկրների՝ Ֆրանսիայի, Ռուսաստանի, ԱՄՆ-ի ներկայացուցիչները- խմբ.) ամենօրյա շփումների մեջ ենք միմյանց հետ: Վաղը տեղի կունենան հանդիպումներ Ժնևում, ապա այլ հանդիպումներ՝ Մոսկվայում»,- ասել է Ժան ԻվԼը Դրիանը՝ ելույթ ունենալով Ֆրանսիայի Ազգային ժողովի միջազգային հարցերով հանձնաժողովի անդամների առջև: Ֆրանսիացի նախարարը հույս է հայտնել, որ հնարավոր կլինի հասնել կողմերի միջև բանակցությունների վերականգնմանը:

YEREVAN, OCTOBER 7, ARMENPRESS. International media inform about the launch of negotiations over the normalization of situation in Nagorno Karabakh conflict zone. The negotiations will take place in Geneva on October 8 and Moscow on October 12. The international media cite French Foreign Minister Jean-Yves Le Drian .
Press secretary of the Armenian Foreign Ministry Anna Naghdalyan said that there is no bilateral meeting planned between the foreign ministers of Armenia and Azerbaijan.
DEVELOPED: ‘’We (the representatives of the OSCE Minsk Group Co-chair countries, France, Russia, the USA - edited) are in daily contact with each other. Tomorrow there will be a meeting in Geneva, afterwards, in Moscow’’, Jean-Yves Le Drian said, speaking at the parliament. He hoped that it will be possible to restore negotiations between the sides.