Բայդենը Թրամփին համարել Է ամենավատ նախագահը ԱՄՆ-ի պատմության մեջ
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ-ի նախագահի թեկնածու նախկին փոխնախագահ Ջո Բայդենը գնահատել Է երկրի գործող նախագահ Դոնալդ Թրամփի տեղը երկրի պատմության մեջ: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հաղորդել Է NBC-ին:
Նախընտրական բանավեճերի ժամանակ Թրամփը հայտարարել Է, որ երկրի ղեկավարի պաշտոնում գտնվելու 47 ամսվա ընթացքում ավելի շատ բան Է արել, քան Բայդենը 47 տարվա ընթացքում, երբ պետական ծառայության մեջ Է եղել: Սակայն ընդդիմախոսը քննադատորեն Է գնահատել նրա նախագահական ժամկետի արդյունքները: «Դուք ամենավատ նախագահն եք, որը երբեւիցե եղել Է Ամերիկայում»,-պատասխանել Է Բայդենը: ԱՄՆ-ի նախագահական ընտրությունները կայանալու են նոյեմբերի 3-ին: Մինչեւ այդ ժամանակը թեկնածուները պետք Է երկու անգամ հանդիպեն ուղիղ եթերում, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Байден назвал Трампа худшим президентом в истории США
Кандидат в президенты США бывший вице-президент Джо Байден оценил место действующего президента страны Дональда Трампа в истории страны, сообщает NBC.
Во время предвыборных дебатов Трамп заявил, что за 47 месяцев на посту главы страны сделал больше, чем Байден за 47 лет, которые тот находился на государственной службе. Однако оппонент критически оценил итоги его президентского срока,сообщает Арменпресссо ссылкой на РИА Новости.
"Вы худший президент, который когда-либо был в Америке", - ответил Байден.
Президентские выборы состояться в США 3 ноября. До этого времени кандидатам предстоит еще дважды встретиться в прямом эфире.