Հակառակորդն այս պահին ունի կենդանի ուժի և զինտեխնիկայի մեծ կորուստներ. ԱՀ նախագահի խոսնակ
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի շփման գծի ողջ երկայնքով շարունակում են ինտենսիվ մարտեր ընթանալ՝ հատկապես հյուսիսային և հյուսիս-արևելյան ուղղություններով:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասաց ԱՀ նախագահի մամուլի քարտուղար Վահրամ Պողոսյանը:
«Պաշտպանության բանակը կարողանում է ինտենսիվ կերպով կասեցնել բոլոր այն հարձակողական գործողությունները, որ իրականացնում է հակառակորդի բանակը՝ թուրքական զինուժի աջակցությամբ: Անցյալ գիշեր նրանց բոլոր հարձակողական գործողությունները ձախողվել են, և այս պահի դրությամբ հակառակորդն ունի կենդանի ուժի և զինտեխնիկայի շատ մեծ կորուստներ»,- նշեց Պողոսյանը:
Արցախի ուղղությամբ Ադրբեջանի կողմից սանձազերծված գործողությունների արդյունքում, ճշտված տեղեկություններով, ադրբեջանական կողմն ունի մարդկային ավելի քան 790 կորուստ և 1900 վիրավոր: Հակառակորդը կորցրել է 74 անօդաչու թռչող սարք, 7 ուղղաթիռ, 137 տանկ և զրահատեխնիկա, 1 ինքնաթիռ, 82 միավոր ավտոտրանսպորտ, 3 միավոր ինժեներատեխնիկական ծանր զրահատեխնիկա, 4 զրահափոխադրիչ:

YEREVAN, SEPTEMBER 30, ARMENPRESS. Intense battles are taking place along the entire perimeter of the Artsakh-Azerbaijan line of contact, especially at the northern and north-eastern directions, spokesperson for the Artsakh Presidency Vahram Poghosyan told a news briefing amid the ongoing Azerbaijani military attack.
“The Artsakh Defense Army is succeeding in intensely thwarting all Azerbaijani attacking operations which are backed by Turkish Armed Forces. All their attacking operations during the night were failures, and at this moment the enemy has very great number of manpower and equipment losses,” Poghosyan said.
Azerbaijani Armed Forces lost nearly 800 troops with around 2000 wounded amid their attack on Artsakh. 74 UAVs, 7 gunships, 137 tanks and armored equipment, 1 warplane, 82 transportation vehicles, 3 engineering-technical armored equipment and 4 armored personnel carriers of the Azeri army were destroyed.
As of September 29, the Artsakh military suffered 80 killed servicemen with 120 others being wounded.