Թշնամու հերթական վախկոտ քայլը. Ադրբեջանի հաքերները փորձել են կոտրել «Արմենպրես»-ի անվտանգությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանի հաքերները փորձել են կոտրել «Արմենպրես» պետական լրատվական գործակալության կայքը, սակայն ձախողվելով վրեժխնդիր են եղել երրորդ կողմին պատկանող պաշտպանական համակարգից: «Արմենպրես»-ի տնօրեն Արամ Անանյանի խոսքով` սա թշնամու հերթական տմարդի քայլն է:
«Չկարողանալով կոտրել մեր անվտանգությունը համակարգը Ադրբեջանցի հաքերները վրեժխնդիր են եղել երրորդ կողմին պատկանող պաշտպանական համակարգից, որի վրա վերահսկողություն, ըստ էության, «Արմենպրես» լրատվական գործակալությունը և մեր բազմաթիվ այլ գործընկերներ չունեն: Մենք անում ենք ամեն ինչ շատ արագ վերադառնալու համար: Արված գործողությունը տմարդի, փոքրոգի, վախկոտ հերթական քայլն է, որը լիուլի բնորոշում է մեր թշնամու վարքաբանությունը: Սեփական պարտությունը և կորուստները թաքցնելու մարմաջը հաքերային հարձակմամբ թաքցնելն ուղղակի ծիծաղ պետք է առաջացնի: Մանավանդ, եթե հարձակումն արվել է երրորդ կողմի մատուցված ծառայության վրա»,- ասաց Անանյանը:
Արամ Անանյանը հավելեց, որ այսօր մեծ է եղել Ադրբեջանից «Արմենպրես»-ի կայք մուտք գործողների թիվը, և սեփական ժողովրդին վախի ու սահամանափակումների մեջ պահող ռեժիմն այլ ելք չգտնելով, ստիպված ծիծաղ առաջացնող քայլերի է դիմել:
«Մենք ափսոսանք ենք հայտնում ընթերցողների կրած անհարմարությունների համար և շարունակելու ենք տրամադրել օպերատիվ և հավաստի տեղեկատվություն մեր ընթերցողներին Հայաստանում և նրա սահմաններից դուրս»,- եզրափակեց Արամ Անանյանը:

Очередной подлый шаг: азербайджанские хакеры попытались взломать систему безопасности "Арменпресс"
ЕРЕВАН, 27 СЕНТЯБРЯ, АРМЕНПРЕСС. Азербайджанские хакеры пытались взломать сайт государственного информационного агентства Арменпресс, но не смогли отомстить сторонней системе защиты. По словам директора «Арменпресс» Арама Ананяна, это очередной жалкий шаг врага.
“Не имея возможности взломать нашу систему безопасности, азербайджанские хакеры приняли меры против стороннейпринадлежащей третьей стороне системы защиты, которую информационное агентство Арменпресс и многие другие наши партнеры фактически не могут контролировать. Мы делаем все возможное, чтобы очень быстро вернуться. Совершенное действие - еще один жалкий, малодушный, трусливый шаг, который полностью характеризует поведение нашего врага. Попытка скрыть собственное поражение с помощью хакерской атаки должна просто рассмешить. Особенно, если атака была совершена на услугу третьей стороны”, - сказал Ананян.
Арам Ананян добавил, что сегодня количество людей, заходящих на сайт Арменпресс из Азербайджана велико, и режим, который держал свой народ в страхе и ограничениях, не нашел другого выхода и был вынужден пойти на нелепые шаги.
«Мы сожалеем о неудобствах, понесенных читателями, мы продолжим предоставлять оперативную и достоверную информацию нашим читателям в Армении и за рубежом», - заключил Арам Ананян.