Ռիո դե Ժանեյրոյի Քրիստոս Քավիչ արձանի վրա կլուսարձակվեն Հայաստանը ներկայացնող պատկերներ
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Բրազիլիայում ՀՀ դեսպանության ու Սան Պաուլոյում ՀՀ պատվավոր հյուպատոսության նախաձեռնությամբ սեպտեմբերի 21-ի երեկոյան Ռիո դե Ժանեյրոյի հանրահայտ Քրիստոս Քավիչ արձանի վրա կլուսարձակվի Հայաստանը և նրա պատմությունն ու մշակույթը ներկայացնող տեսաշար:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ միջոցառումը կոչված է նշելու Հայաստանի անկախության 29-րդ և Հայաստանի Առաջին Հանրապետության և Բրազիլիայի միջև դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 100-րդ տարելիցը:
Հարուստ և գունեղ շոուի հեղինակը աուդիովիզուալ արվեստի բնագավառում Բրազիլիայի առաջատար մասնագետ Ժոդելի Լարշերն է:

Статуя Христа Спасителя в Рио-де-Жанейро расцветится изображениями Армении
По инициативе посольства Республики Армения в Бразилии и почетного консульства Республики Армения в Сан-Паулу вечером 21 сентября на знаменитой статуе Христа Искупителя в Рио-де-Жанейро будет показан видеоряд, представляющий Армению и ее историю и культуру.
Как передает «Арменпресс», мероприятие призвано отметить 29-ю годовщину независимости Армении и 100-ю годовщину установления дипломатических отношений между Первой Республикой Армения и Бразилией.
Автор красочного шоу - ведущий специалист Бразилии в области аудиовизуального искусства Жодели Ларшер.