Դիլիջան քաղաքի Մյասնիկյան փողոցում քաղաքացին գլորվել և ընկել է ձորը
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Տավուշի մարզային ճգնաժամային կառավարման կենտրոնը սեպտեմբերի 19-ին՝ ժամը 13։20-ին, ահազանգ է ստացել այն մասին, որ Դիլիջան քաղաքի Մյասնիկյան փողոցում քաղաքացին գլորվել և ընկել է ձորը. անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, ՀՀ ԱԻՆ-ը տեղեկացնում է, որ դեպքի վայր է մեկնել ԱԻՆ ՓԾ մարզային փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատից մեկ մարտական հաշվարկ:
Փրկարարները ձորից դուրս են բերել Արտակ Ա․-ին (ծնված 1984 թ․) և մոտեցրել շտապօգնության ավտոմեքենային․ տուժածը հոսպիտալացվել է Դիլիջանի ԲԿ:

На дилижанской улице Мясникяна гражданин упал в овраг
19-го сентября   в 13։20 часов   в  Тавушское  отделение Национального  центра   кризисного управления Спасательной службы МЧС РА поступил сигнал о том, что  в Дилижане  (Тавушская область)  на улице Мясникяна  гражданин упал в овраг, необходима  помощь спасателей.
Как  сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ Министерства по чрезвычайным ситуациям РА,  на место выехал боевой расчет пожарно-спасательного отряда Спасательной  службы  МЧС РА.
Спасатели вытащили из оврага  Артака А. (1984 г/р) и   поднесли пострадавшего к  машине  скорой  помощи. Его доставили в  Дилижанский МЦ.