Եվրոպական երրորդ խաղերի մարզաձերի ցանկը հայտնի է
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին հայտնում է ՀԱՕԿ-ը: Հռոմում տեղի է ունեցել եվրոպական երկրների օլիմպիական կոմիտեներիԼեհաստանի սպորտի նախարարության և Եվրոպայի երրորդ խաղերի կազմկոմիտեի ղեկավարների հանդիպումը։ Ցանկում  ընդգրկված են  նետաձգություն, գեղալող, բադմինթոն, բասկետբոլ 3 × 3, լողափնյա հանդբոլ, բրեյք-դանս, կանոեհեծանվային սպորտ, սուսերամարտ, մարմնամարզություն, ձյուդո, կարատե, ժամանակակից հնգամարտթիավարություն, ռեգբի, լեռնային կրոս, հրաձգություն, ժայռամագլցում, սեղանի թենիս, տրիաթլոն, վոլեյբոլ, ըմբշամարտ, ծանրամարտ մարզաձևերը:
Վերջնական ծրագիրը կհաստատվի եվրոպական և միջազգային մարզական ֆեդերացիաների կայանալիք  բանակցությունների արդյունքումԱկնկալվում է, որ մի խումբ մարզաձևերում  հաղթողները և մրցանակակիրները կդառնան նաև Եվրոպայի մեդալակիրներ: Բացի այդ, կխաղարկվեն նաև Փարիզում 2024 թանցկացվելիք օլիմպիական խաղերի ուղեգրեր
Ավելի վաղ հայտնի էր դարձել, որ 2023թ. Եվրոպական մարզական խաղերը տեղի կունենան Լեհաստանի Կրակով քաղաքում:

Известен список видов спорта Третьих Европейских игр
Как передает «Арменпресс», об этом сообщает НОК Армении. В Риме состоялась встреча руководителей Олимпийских комитетов европейских стран, Министерства спорта Польши и оргкомитета Третьих Европейских игр. В список включены стрельба из лука, фигурное плавание, бадминтон, баскетбол 3 × 3, пляжный гандбол, брейк-данс, каноэ, велоспорт, фехтование, гимнастика, дзюдо, карате, современная пятиборье, гребля, регби, скалолазание, горный кросс, стрельба, настольный теннис, триатлон, волейбол, борьба, тяжелая атлетика.
Окончательная программа будет утверждена по итогам переговоров европейских и международных спортивных федераций. Планируется, что победители и призеры по ряду видов спорта станут также призерами Европы. Кроме того, будут разыграны и путевки на Олимпийские игры 2024 года в Париже.