Վարչապետը կառավարական առանձնատանը խորոված է պատրաստել Տավուշի սահմանամերձ գյուղերի երեխաների համար
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, տիկին Աննա Հակոբյանը, երեխաների՝ Աշոտ, Շուշան և Արփի Փաշինյանների հետ սեպտեմբերի 13-ին կառավարական առանձնատանը հյուրընկալել են Տավուշի մարզի սահմանամերձ Չինարի, Այգեպար, Ներքին Կարմիրաղբյուր գյուղերի 14 երեխաների: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրառում է կատարել ՀՀ վարչապետի տիկին Աննա Հակոբյանը:
«Կառավարական առանձնատանը հյուրընկալել էինք Տավուշի մարզի սահմանամերձ մի քանի գյուղերի երեխաներին: Վարչապետը փոքրիկների համար ավանդական խորոված էր պատրաստել»,- գրել է Հակոբյանը:
2020 թվականի հուլիսյան իրադարձություններից հետ, երբ վարչապետի տիկին Աննա Հակոբյանն այցելել էր վերոնշյալ գյուղերը, երեխաները տիկնոջ հետ հանդիպմանը ցանկություն էին հայտնել գալ Երևան և հանդիպել վարչապետ Փաշինյանին:

The Pashinyans host children from border towns for barbecue party at official residence
YEREVAN, SEPTEMBER 14, ARMENPRESS. The Pashinyan family hosted children from various border towns for a barbecue party in their official residence on September 13.
The Prime Minister himself stepped in as the chef and cooked the traditional Armenian-style barbecue at the grill.
PM Nikol Pashinyan’s wife Anna Hakobyan said they hosted 14 children from the border towns of Chinari, Aygepar and Nerkin Karmiraghbyur of the Tavush provinces which came under Azeri cross-border bombardment during the July attacks.
When Anna Hakobyan had visited the border towns after the Azerbaijani attacks, the children from the villages told her that they dream of personally meeting the Prime Minister in Yerevan.