Զինծառայողի մահվան հանգամանքները պարզելու համար միջոցներ են ձեռնարկվում
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։   ՀՀ քննչական կոմիտեի զինվորական քննչական գլխավոր վարչության չորրորդ կայազորային քննչական բաժնում նյութեր են նախապատրաստվում օգոստոսի 21-ին ժամկետային զինծառայողի մահվան հանգամանքները պարզելու համար։ Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ քննչական կոմիտեից։
2020թ. օգոստոսի 21-ին՝ ժամը 15:00-ին,  ՀՀ ՊՆ N զորամասի պարտադիր ժամկետային զինծառայող, շարքային Խաչիկ Գասպարի Բաղդասարյանն ուշագնաց է եղել և վայր ընկել: Վերջինս տեղափոխվել է ՀՀ ՊՆ կենտրոնական կլինիկական զինվորական հոսպիտալի վերակենդանացման բաժանմունք, որտեղ իրականացվել են վերակենդանացման միջոցառումներ, սակայն ժամը 16:15-ին գրանցվել է Բաղդասարյանի կենսաբանական մահը:

Принимаются меры по выяснению обстоятельств смерти военнослужащего
В 4-м  гарнизонном следственном отделении Главного военного следственного управления Следственного комитета РА готовятся материалы для выяснения обстоятельств смерти военнослужащего  21 августа.
Об этом Арменпресс сообщили в Следственном комитете РА.
Рядовой Хачик Гаспарович Багдасарян, военнослужащий срочной  службы военной части N Министерства обороны РА, 21 августа 2010 года в 15:00 часов потерял сознание и упал. Последний был доставлен в реанимационное отделение Центрального клинического военного госпиталя Министерства обороны РА, где проводились реанимационные мероприятия, но в 16:15 часов  констатировали биологическую смерть Багдасаряна.