Նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորել է Կորեայի Հանրապետության նախագահին՝ երկրի ազգային տոնի առթիվ
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Կորեայի Հանրապետության նախագահ Մուն Ջե Ինին՝ երկրի ազգային տոնի՝ Ազատագրման օրվա առթիվ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
«Գոհունակությամբ եմ արձանագրում, որ դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատումից ի վեր մենք կարողացել ենք Հայաստանի և Կորեայի միջև ձևավորել ջերմ գործընկերային հարաբերություններ։ Հայաստանը մեծապես շահագրգռված է խորացնելու և ընդլայնելու Կորեայի հետ բազմաշերտ համագործակցությունը»,-ասված է ուղերձում:
Նախագահ Սարգսյանը համոզմունք է հայտնել, որ համատեղ ջանքերը նոր լիցք կհաղորդեն հայ-կորեական փոխշահավետ գործակցությանը՝ ի շահ երկու ժողովուրդների։

Armenian President congratulates President of Korea on National Day
YEREVAN, AUGUST 15, ARMENPRESS. President of Armenia Armen Sarkissian sent a congratulatory message to the President of the Republic of Korea Moon Jae-in on the National Liberation Day, ARMENPRESS was informed from the press service of the President’s Office.
‘’I record with satisfaction that since the establishment of diplomatic relations we have been able to establish warm and friendly relations between Armenia and Korea. Armenia is greatly interested in deepening multi-dimensional cooperation with Korea’’, reads the message.
President Sarkissian expressed conviction that joint efforts will give new impetus to the mutually beneficial cooperation for the benefit of the peoples of the two countries.