Հայ-ադրբեջանական սահմանին պահպանվել է հարաբերական անդորր
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայ-ադրբեջանական պետական սահմանին հուլիսի 29-ի լույս 30-ի գիշերը և այսօր առավոտյան պահպանվել է հարաբերական անդորր։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է ՀՀ Պաշտպանության նախարարի մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը:
«Ադրբեջանական կողմը հրաձգային զինատեսակներից խախտել է կրակի դադարեցման ռեժիմը 15 անգամ` հայկական դիրքերի ուղղությամբ արձակելով շուրջ 120 կրակոց: Ճամբարակի ուղղությամբ տեղակայված մարտական դիրքերի առանձին հատվածներում` 2 անգամ: Չինարի, Այգեձոր, Մովսես, Պառավաքար, Կոթի ուղղություններով տեղակայված մարտական դիրքերի առանձին հատվածներում` 8 անգամ: Երասխ, Արենի, Զանգակատուն ուղղություններով տեղակայված մարտական դիրքերի առանձին հատվածներում` 5 անգամ»,- գրել է Ստեփանյանը:
Մամուլի խոսնակը հավելել է, որ հակառակորդը երկու անգամ անարդյունավետ կրակ է վարել «Իգլա-Ս» և «ՕՍԱ-ԱԿ» համալիրներից (մեկական անգամ)։

На армяно-азербайджанской границе сохранялось относительное спокойствие
На армяно-азербайджанской государственной границе в ночь с 29 на 30 июля и сегодня утром сохранялось относительное спокойствие. Как передает «Арменпресс», об этом на своей странице в Facebook написала пресс-секретарь Министерства обороны Армении Шушан Степанян.
“Азербайджанская сторона из стрелкового оружия 15 раз нарушила режим прекращения огня, произведя в направлении армянских позиций около 120 выстрелов. На отдельных участках боевых позиций, расположенных в направлении Чамбарака - дважды. На отдельных участках боевых позиций, расположенных в направлении Чинари, Айгедзор, Мовсес, Паравакар, Коти - 8 раз. На отдельных участках боевых позиций, расположенных в направлениях Ерасх, Арени, Зангакатун - 5 раз”, - написала Шушан Степанян.
Пресс-секретарь министерства добавила, что противник дважды и неэффективно вел огонь из комплексов “Игла-С” и “Оса-АК” (по одному разу).