Հայ-ադրբեջանական սահմանին պահպանվել է հարաբերական անդորր
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայ-ադրբեջանական պետական սահմանին հուլիսի 29-ի լույս 30-ի գիշերը և այսօր առավոտյան պահպանվել է հարաբերական անդորր։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է ՀՀ Պաշտպանության նախարարի մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը:
«Ադրբեջանական կողմը հրաձգային զինատեսակներից խախտել է կրակի դադարեցման ռեժիմը 15 անգամ` հայկական դիրքերի ուղղությամբ արձակելով շուրջ 120 կրակոց: Ճամբարակի ուղղությամբ տեղակայված մարտական դիրքերի առանձին հատվածներում` 2 անգամ: Չինարի, Այգեձոր, Մովսես, Պառավաքար, Կոթի ուղղություններով տեղակայված մարտական դիրքերի առանձին հատվածներում` 8 անգամ: Երասխ, Արենի, Զանգակատուն ուղղություններով տեղակայված մարտական դիրքերի առանձին հատվածներում` 5 անգամ»,- գրել է Ստեփանյանը:
Մամուլի խոսնակը հավելել է, որ հակառակորդը երկու անգամ անարդյունավետ կրակ է վարել «Իգլա-Ս» և «ՕՍԱ-ԱԿ» համալիրներից (մեկական անգամ)։

YEREVAN, JULY 30, ARMENPRESS. Overnight July 29-30 and today in the morning relative calm has been maintained on the Armenian-Azerbaijani border, Armenian defense minister’s spokesperson Shushan Stepanyan said on Facebook.
“The Azerbaijani side violated the ceasefire regime 15 times, firing nearly 120 shots from firearms at the Armenian positions”, she said, adding that the shots were mainly fired at the Armenian military positions located in the direction of Chambarak, Chinari, Aygedzor, Movses, Paravaqar, Koti, Yeraskh, Areni, Zangakatun.
The defense minister’s spokesperson informed that the Azerbaijani side also fired ineffective shots twice from Igla-S and OSA-AK surface-to-air missile systems.