COVID-19 ախտորոշմամբ պացիենտներից 425-ը ծանր, 100-ը ծայրահեղ ծանր վիճակում են
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում կան կորոնավիրուսով վարակված մոտ 7 հազար պացիենտներ, որոնք գտնվում են տնային հսկողության ներքո: Այդ մասին կառավարության նիստում հայտարարեց առողջապահության փոխնախարար Անահիտ Ավանեսյանը:
«Մնացած 1800-ը հիվանդանոցային պայմաններում են: Դրանցից 425 ծանր դեպք ունենք, 100 հոգի ծայրահեղ ծանր վիճակում են և 23 մարդու  միացված է արհեստական շնչառական ապարատ»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, ասաց փոխնախարարը:
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը նշեց, որ երբ թվերի որոշակի նվազում է լինում, հակահամաճարակային կանոնների մակարդակի կտրուկ նվազում է արձանագրվում, ինչը լուրջ խնդիր է:
Հայաստանում հունիսի 12-ին, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 15 281 դեպք, որոնցից 5639-ն` առողջացած:

Armenia coronavirus: 425 patients in serious, 100 in critical condition
YEREVAN, JUNE 12, ARMENPRESS. Nearly 7,000 coronavirus infected patients in Armenia are under home care control, Deputy minister of healthcare Anahit Avanesyan said at the extraordinary meeting of the government today.
“The remaining 1,800 are in hospitals. 425 of them are in serious condition, 100 are in critical condition and 23 patients are switched to ventilators”, she said.
Prime Minister Nikol Pashinyan said when there is a certain decrease in the number of confirmed cases, a drastic decline in the level of the anti-coronavirus rules is being registered which is a major problem.