Կորոնավիրուսային հիվանդությունից մահացածներից ամենաերիտասարդը եղել է 44, ամենատարեցը՝ 90 տարեկան
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանում կորոնավիրուսային հիվանդության պատճառով մեկ օրում մահացել է 6 քաղաքացի, որոնցից ամենաերիտասարդը 44 տարեկան էր, իսկ ամենատարեցը՝ 90 տարեկան։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ առողջապահության նախարարությունը։
«Մահացած պացիենտները եղել են 90, 80 տարեկան տղամարդիկ և 44, 80, 79, 66 տարեկան կանայք։ Բացի վերջինից, մնացած բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ»,- նշում են նախարարությունից։
Նախորդ օրը արձանագրվել է մահվան 9 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 68 է։
Հայաստանում հունիսի 4-ի՝ ժամը 11:00-ի դրությամբ կորոնավիրուսի հաստատված դեպքերն ավելացել են 697-ով և ընդհանուր թիվը 11 221 է, արձանագրվել է մահվան 176 դեպք: Ընդհանուր առմամբ իրականացվել է 63 459 թեստ: Կորոնավիրուսից ապաքինվել 3468 պացիենտ։ Այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 7509 պացիենտ:

Самому молодому из умерших от коронавирусной болезни было 44, самому старому - 90 лет
В Армении из-за коронавируса за сутки скончались 6 граждан, самому молодому из которых было 44 года, а самому старшему - 90 лет.
Как передает Арменпресс, об этом сообщает Министерство здравоохранения Армении.
“Умершими пациентами были мужчины в возрасте 90, 80 лет и женщины в возрасте 44, 80, 79, 66 лет. Кроме последней женщины, все остальные имели сопровождающие хронические заболевания”, - отмечают в министерстве.
За минувший день было зафиксировано 9 случаев смерти, когда у пациентов была подтверждена коронавирусная инфекция, однако смерть наступила вследствие другой болезни. Общее число таких случаев - 68.
По состоянию на 11:00 4 июня в Армении число подтвержденных случаев коронавируса увеличилось на 697, общее число - 11 221, зарегистрировано 176 случаев смерти. В общей сложности проведено 63 459 тестов. Выздоровели 3 468 пациентов. На данный момент фактическое лечение получает 7 509 пациентов.