Արցախի նախագահն ու ՀՀ վարչապետն արտաքին քաղաքական հարցերի շուրջ խորհրդակցություն են անցկացրել
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 22 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը եւ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը մայիսի 22-ին արտաքին քաղաքական հարցերի շուրջ համատեղ աշխատանքային խորհրդակցություն են անցկացրել:  «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից։
Հանդիպմանը մասնակցում էին ԱՀ արտաքին գործերի նախարարի պաշտոնակատար Մասիս Մայիլյանը եւ ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը:
Քննարկվել են երկու հայկական հանրապետությունների արտաքին գերատեսչությունների փոխգործակցության արդյունավետության բարձրացման եւ արտաքին օրակարգի հարցերում ավելի ներառական աշխատանք ծավալելու վերաբերյալ մի շարք հարցեր:
Նախագահ Հարությունյանն ընդգծել է Արցախի միջազգային սուբյեկտայնության բարձրացման գործում Հայաստանի Հանրապետության կարեւորագույն դերակատարումը՝ շեշտադրելով, որ այդ ուղղությամբ համատեղ ջանքերը պետք է անընդհատ ավելացվեն:

Президент Арцаха и премьер-министр Армении провели совещание по внешнеполитическим вопросам
22 мая президент Республики Арцах Араик Арутюнян и премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян провели совместное рабочее совещание по внешнеполитическим вопросам. Об этом «Арменпресс» сообщили в главном информационном управлении аппарата президента Республики Арцах.
Во встрече приняли участие и. о. министра иностранных дел Республики Арцах Масис Маилян и министр иностранных дел Армении Зограб Мнацаканян.
Были обсуждены вопросы повышения эффективности сотрудничества внешнеполитических ведомств обеих армянских республик и более инклюзивной работы в вопросах внешней повестки дня.
Президент Арутюнян подчеркнул важнейшую роль Республики Армения в деле повышения международной субъектности Арцаха, подчеркнув, что совместные усилия в этом направлении постоянно должны расширяться.