Կորոնավիրուսային հիվանդությունից մահացել է 72-ամյա պացիենտ
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոնում կորոնավիրուսային հիվանդության պատճառով մահացել է 72-ամյա քաղաքացի․ նա ունեցել է նաև ուղեկցող քրոնիկ հիվանդություններ։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է ՀՀ առողջապահության նախարարի մամուլի խոսնակ Ալինա Նիկողոսյանը։
«Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոնում արձանագրվել է մահվան դեպք։ 72-ամյա պացիենտն ունեցել է կորոնավիրուսային հիվանդություն, հաստատված երկկողմանի թոքաբորբ։ Բացի այդ, տղամարդն ունեցել է ուղեկցող քրոնիկ հիվանդություններ՝ զարկերակային գերճնշում, շագանակագեղձի ադենոմա։
Հայաստանում ապրիլի 10-ի՝ ժամը 11:00-ի դրությամբ կորոնավիրուսի հաստատված դեպքերի ընդհանուր թիվը 937 է։ Այս դեպքով մահացածների թիվը հասել է 11-ի: Հայաստանում ապրիլի 10-ի ժամը 11:00-ի դրությամբ կորոնավիրուսից ապաքինված պացիենտների թիվն ավելացել է 11-ով և գումարային բուժվածների թիվը դարձել է 149:

72-year-old man dies from coronavirus in Armenia
YEREVAN, APRIL 10, ARMENPRESS. A 72-year-old man has died from the novel coronavirus in Armenia, Healthcare minister’s spokesperson Alina Nikoghosyan said on Facebook, adding that the patient had accompanying chronic diseases.
“A death case has been registered in the St. Gregory the Illuminator hospital. The 72-year-old patient had coronavirus, double pneumonia. In addition, he had accompanying chronic diseases, such as hypertension, benign prostatic hyperplasia”, she said.
According to the latest data, 16 new cases of the novel coronavirus have been confirmed in Armenia, bringing the total number of infected to 937. The total number of deaths is 11.