Վրաստանի վարչապետը հնարավոր է համարում երկրում կարանտինի ռեժիմի խստացումը
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կարանտինի ռեժիմի խստացում հնարավոր է ոչ միայն Վրաստանի առանձին շրջաններում, այլև երկրի ամբողջ տարածքում:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով «Ռեգնում» գործակալությանը, այս մասին լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտնել է Վրաստանի վարչապետ Գեորգի Գախարիան:
Վրաստանի վարչապետը նշել է, որ երկրում ավելացել է այն շրջանների թիվը, որտեղ արձանագրվել են կորոնավիրուսի հաստատման դեպքեր:
Վրաստանում արտակարգ դրության ռեժիմը մտցվել է մարտի 21-ին: Մարտի 31-ից կարանտինի պայմանները խստացվել են: Երկրի ամբողջ տարածքում սահմանվել է պարետային ժամ:

В Грузии возможно ужесточение карантина – Гахария. REGNUM
Введение более жестких карантинных мер в Грузии возможно не только в отдельных регионах, но и на территории всей страны. Об этом рассказал журналистам премьер-министр Грузии Георгий Гахария, сообщает агентство «ИнтерпрессНьюс».
Глава грузинского правительства указал на то, что в стране увеличивается число регионов, в которых обнаруживают кластеры заболеваний COVID-19.
Он уточнил, что новые данные о распространении коронавируса в Грузии будут готовы в конце дня.
Как сообщало ИА REGNUM, режим чрезвычайного положения в Грузии был введен 21 марта. С 31 марта карантинные условия стали более жесткими. По всей стране ввели комендантский час, жителям запрещено собираться больше, чем по трое, нарушителей штрафуют на 3000 лари (около $950).