Կորոնավիրուսի նոր դեպքերի թիվն ավելացել է 20-ով, առողջացել է ևս 25 քաղաքացի
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐԵՄՆՊՐԵՍ: Հայաստանում առաջին անգամ կորոնավիրուսից մեկ օրում առողջացած պացինտների թիվն ավելի է, քան արձանագրված նոր դեպքերի թիվը. դեպքերն ավելացել են 20-ով, առողջացել է 25 պացիենտ: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին իր ֆեյսբուքի ուղիղ եթերում հայտնեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Երեկվա դեպքերը, նոր դեպքերը 20-նն են: Նախորդ օրվա հետ համեմատած ավելի շատ են (նախորդ օրը 11 էր-խմբ:): Իհարկե թեստերը մի քիչ ավելի քիչ են, թեստերի քանակը 211 է, բայց առողջապահության նախարարութունը և պարետատունը կարծում են, որ երեկվա մեր գնահատականը շարունակում է պահպանվել»,-ասաց Փաշինյանը: Նախորդ օրը վարչապետը լավատեսական գնահատական էր հնչեցրել, որ եթե ամբողջ շաբաթ հնարավոր լինի պահպանել դրական միտումները, երկուշաբթի օրվանից կարելի է մտածել սահմանափակումների մեղմման մասին:
Փաշինյանը նշեց՝ ապրիլի 6-ը, ըստ էության, բացառիկ օր է եղել նրանով, որ փաստորեն առողջացումով դուրս գրված պացիենտներն ավելի շատ են եղել առաջին անգամ, քան նոր ախտորոշումները: Փաշինյանը նաև նշեց, որ խորհրդակցություն են ունեցել, և թե Առողջապահության նախարարությունը, թե պարետը պահպանում են զգուշավոր լավատեսությունը:
Հայաստանում ապրիլի 6-ի՝ ժամը 11:00-ի դրությամբ կորոնավիրուսի հաստատված դեպքերի ընդհանուր թիվը 833 էր, արձանագրվել էր մահվան 8 դեպք: Ապաքինվածների թիվը 62 էր: Այսինքն կորոնավիրուսի ընդհանուր դեպքերի թիվը Հայաստանում այս պահին 853 է: Ապաքինվածների թիվը ՝87:

Число новых случаев коронавируса увеличилось на 20, выздоровели еще 25 пациентов
Впервые в Армении число выздоровших за один день от коронавирусной инфекции больше, чем число новых зарегистрированных случаев – подтвержденные случаи увеличились на 20, выздоровели 25 пациентов. Как передает «Арменпресс», об этом в прямом эфире в Facebook сообщил премьер-министр Армении Никол Пашинян.
“Вчера зарегистрировано 20 новых случаев. По сравнению с предыдущим днем их больше. Конечно, и тестов немного меньше, количество тестов - 211, но Министерство здравоохранения и комендатура считают, что вчерашняя наша оценка продолжает сохраняться”, - сказал Пашинян. Накануне премьер-министр озвучил оптимистическую оценку, что если в течение всей недели удастся сохранить позитивные тенденции, с понедельника можно будет подумать о смягчении ограничений.
Пашинян отметил, что 6 апреля, по сути, было исключительным днем тем, что, фактически, выписанных пациентов впервые было больше, чем новых случаев. Пашинян также отметил, что правительство провело совещание, и Министерство Здравоохранения и комендант сохраняют осторожный оптимизм.
По состоянию на 11:00 6 апреля в Армении зарегистрировано 833 подтвержденных случая коронавируса, зарегистрировано 8 случаев смерти, выздоровели 62 инфицированных. Общее число подтвержденных случаев коронавируса в Армении на данный момент составляет 853. Число выздоровевших - 87.