Արտակ Դավթյանն այցելել է հարավարևելյան սահմանագոտի
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանը մարտի 9-ին այցելել է հարավարևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասեր:
Զորավարժարաններից մեկում ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետը հետևել է կրակային պատրաստության հրաձգային համալիր նոր վարժության կատարման ընթացքին, տվել համապատասխան հանձնարարականներ:
Գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանն այցելել է նաև մարտական հենակետեր, տեղում ծանոթացել սահմանագոտու տվյալ հատվածում տիրող օպերատիվ իրավիճակին, անձնակազմի ֆիզիկական, մարտական ու բարոյահոգեբանական պատրաստության մակարդակին, մարտական հերթապահության կրման պայմաններին, առաջնագծում իրականացված ինժեներական և ամրաշինական աշխատանքներին:

Chief of General Staff of Armenian Armed Forces visits southeastern border
YEREVAN, MARCH 10, ARMENPRESS. Chief of General Staff of the Armenian Armed Forces, Lieutenant-General Artak Davtyan visited on March 9 the military units located in the southeastern section of the border, the defense ministry told Armenpress.
The Chief of the General Staff got acquainted with the process of conducting a new complex fire-fighting exercise and gave respective tasks.
Artak Davtyan also visited military positions to get acquainted with the situation in the border, as well as the engineering activities in the frontline.