ԱԱԾ տնօրենի պաշտոնակատարը հերքում է համացանցում հայտնված աղմկահարույց տեսանյութի իրական լինելը
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Ազգային անվտանգության ծառայությունը հերքում է համացանցում հայտնված աղմկահարույց այն տեսանյութի իրական լինելը, որում իբրև թե մի ադրբեջանցի ազատ տեսանկարահանում է իրականացնում Երևանի տարածքում:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` ԱԱԾ տնօրենի պաշտոնակատար Էդուարդ Մարտիրոսյանն այս մասին ասաց փետրվարի 28-ին լրագրողների հետ զրույցում:
«Ցանկացած տեսանյութ կարող ենք վերցնել, կողքից այնպես անել, որ իբրև թե ադրբեջանցի է խոսում և հրապարակենք: Երկու տարի առաջ նույն տեսանյութն այլ անձի անունով հրապարակվել է: Մոնտաժված տեսանյութ է և իրականությանը չհամապատասխանող, դրա վերաբերյալ մեր եզրակացությունը կտանք և կհանրայնացնենք»,- նշեց Մարտիրոսյանը:
Տեսանյութը հրապարակվել էր «Ֆեյսբուք» սոցիալական ցանցի օգտատերերից մեկի կողմից և կարճ ժամանակում լայն տարածում գտել համացանցում:

И. о. директора СНБ опровергает действительность появившегося в сети скандального видеоматериала
Служба национальной безопасности Армении опровергает действительность видеоматериала, появившегося в интернете, демонстрирующего как азербайджанец на территории Еревана свободно проводит видеосъемку.
Как передает «Арменпресс», об этом в беседе с журналистами сказал и. о. директора СНБ Армении Эдуард Мартиросян.
“Можно взять любой видеоматериал, озвучить его по-азербайджански и опубликовать. Два года назад это же видео было опубликовано под именем другого человека. Это смонтированное видео и оно не соответствует действительности, мы дадим свое заключение по этому поводу и обнародуем его”, - отметил Мартиросян.
Видеоматериал был опубликован пользователем социальной сети Facebook, и за короткое время получил довольно широкое распространение в интернете.