Իրանում եւս երկու մարդ է մահացել կորոնավիրուսից
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իրանում կորոնավիրուսով 13 նոր վարակվածների թվում մահվան երկու դեպք Է արձանագրվել: Այդ մասին հայտնել Է Իրանի առողջապահության նախարարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Քիանուշ Ջահանփուրը:
«Վարակման նոր հաստատված դեպքերի թվում երկու մարդ, ցավոք, մահացել Է»,-ասված Է պաշտոնյայի հայտարարության մեջ, որը մեջբերված Է գերատեսչության կայքում: Իրանում նոր կորոնավիրուսով վարակման գրանցված դեպքերի ընդհանուր թիվը հասել Է 18-ի: Վարակման դեպքեր են նշվել Կումում, Արաքում, Թեհրանում եւ Գիլյանում, հիվանդությունից մահվան դեպքերի թիվը հասել Է չորսի:
Նոր հիվանդացածների մեծամասնությունը կա՛մ Կումի (շիա մուսուլմանների, այդ թվում՝ արտասահմանից, ուխտագնացության վայր) բնակիչներ են, որտեղ առաջին անգամ գրանցվել Է վիրուսը, կա՛մ վերջին օրերի կամ շաբաթների ընթացքում եղել են այնտեղ, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

В Иране еще два человека погибли от коронавируса
Среди 13 новых случаев заражения коронавирусом в Иране два летальных исхода, сообщил официальный представитель министерства здравоохранения Ирана Киануш Джаханпур.
"Два человека среди новых установленных случаев заражения, к сожалению, скончались", - говорится в заявлении чиновника, которое приводится на сайте ведомства.
Общее число зафиксированных случаев достигло 18 - в Куме, Араке, Тегеране и Гиляне, количество летальных исходов достигло, таким образом, четырех, сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
Большинство новых больных либо являются жителями Кума (место паломничества мусульман-шиитов, в том числе из-за рубежа), где впервые был зафиксирован вирус, либо были там в течение последних дней или недель.