Տխուր է, որ ՀՀ դրոշի և զինանշանի ներքո գործող պաշտոնյան կարող է ձեռքը երկարել կեղտոտ գործարքի համար
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կառավարության նիստի սկզբում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն անդրադարձավ Քաղաքաշինության կոմիտեի նախագահ Վահագն Վերմիշյանի ձերբակալությանը:
«Տխուր է, որ Հայաստանի Հանրապետության դրոշի և զինանշանի ներքո, ՀՀ ժողովրդի անունից գործող պաշտոնյան կարող է ձեռքը երկարել կեղտոտ գործարքի համար, վիրավորական է, որ պաշտոնյան կարող է վարչապետի կողմից շնորհվող վաստակավոր շինարարի կոչում ստանալու հարցում աջակցելու համար 5 000 դոլար կաշառք վերցնել ու վարչապետին միջնորդություն ներկայացնել այդ անձին վաստակավոր շինարարի կոչում շնորհելու համար»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, ասաց Նիկոլ Փաշինյանը՝ ավելացնելով, որ սա անձնական վիրավորանք է իր, հայ ժողովրդի, 2018 թվականի ոչ բռնի, թավշյա, ժողովրդական հեղափոխության արժեքների հասցեին:
«Կարծում եմ, որ նման վիրավորանք հասցրած անձինք պետք է խստագույն պատասխանատվության ենթարկվեն»,- ասաց վարչապետը:

Печально, что должностное лицо, работающее под флагом и гербом РА, может пойти на грязную сделку
В начале заседания правительства премьер-министр Никол Пашинян коснулся ареста председателя Комитета по градостроительству Ваагна Вермишяна.
“Печально, что должностное лицо, действующее от имени народа Армении под флагом и гербом Армении, может пойти на грязную сделку.  Оскорбительно, что чиновник может взять взятку в размере 5 000 долларов за содействие в вопросе получения звания заслуженного строителя, присуждаемого премьер-министром. И представить премьер-министру ходатайство о присвоении этому лицу звания заслуженного строителя”, - сказал Никол Пашинян, добавив, что это личное оскорбление в его адрес, в адрес армянского народа, в адрес ценностей ненасильственной, бархатной революции.
“Думаю, что лица, наносящие подобные оскорбления, должны быть привлечены к строжайшей ответственности”, - сказал премьер-министр.