Ոստիկանությունը բերման է ենթարկել Կոնստանտին Տեր-Նակալյանին
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Քրեական ոստիկանության գլխավոր վարչության ծառայողներն ապօրինի զենք-զինամթերք պահելու կամ կրելու կասկածանքով բերման են ենթարկել «Ադեկվադ» նախաձեռնության հիմնադիր Կոնստանտին Տեր-Նակալյանին: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին տեղեկացնում են ՀՀ ոստիկանությունից:
«Ադեկվադ»-ի հիմնադիրներից Արթուր Դանիելյանին էլ բերման են ենթարկել այն պահին, երբ նա նախաձեռնության «Ֆեյսբուք»-ի էջում ուղիղ եթերում է եղել. տեսանյութում երևում է ինչպես են նրան դուրս բերում ավտոմեքենայից՝ կանգնեցնելով ընթացքը:
Քիչ առաջ ՀՀ ոստիկանությունը հաստատել էր նաև ՎԵՏՕ նախաձեռնության հիմնադիր Նարեկ Մալյանին բերման ենթարկելու լուրը՝ ապօրինի զենք-զինամթերք կրելու կամ պահելու կասկածանքով:

Полиция подвергла приводу Константина Тер-Накаляна
Сотрудники Главного управления уголовной  полиции подвергли приводу основателя  инициативы «Адекват» Константина Тер-Накаляна—по подозрению в незаконном хранении или ношении   оружия.
Как передает Арменпресс,об этом сообщили в  полиции РА.
Сотрудники Главного управления уголовной  полиции арестовали Константина Тер-Накаляна, основателя инициативы Adecvad, по подозрению в хранении или владении незаконным оружием.
Активисты также сообщают об аресте Артура Даниеляна—одного из основателей инициативы Adecvad.
Ранее полиция РА также подтвердила сообщение озадержании  основателя инициативы VETO НарекаМаляна по подозрению в ношении или хранении незаконного оружия.