Կառավարությունը մասշտաբային բարեփոխումներ է սկսում ոստիկանությունում և ԱԱԾ-ում
ԿԱՊԱՆ, 25 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ կառավարությունը մասշտաբային բարեփոխումներ է սկսում Ազգային անվտանգության ծառայությունում և ոստիկանությունում: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին հունվարի 25-ին Կապանում հրավիրված մամուլի ասուլիսում ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Մասշտաբային բարեփոխումներ ենք սկսում Ազգային անվտանգության ծառայությունում և ոստիկանությունում, որոնց արդյունքում այդ երկու կառույցները դառնալու են շատ ավելի ուժեղ ու պրոֆեսիոնալ, և դառնալու են Հայաստանում ժողովրդավար իրավակարգի հենասյուները»,- ասաց Փաշինյանը:
Նիկոլ Փաշինյանը հավելեց, որ այսօր ՀՀ ոստիկանության համակարգի, Ազգային անվտանգության համակարգի ու վարչապետի միջև կա լիարժեք, փոխադարձ վստահություն:

Правительство начинает масштабные реформы в полиции и СНБ
Правительство Армении начинает масштабные реформы в Службе национальной безопасности и полиции. Как сообщает «Арменпресс», об этом заявил премьер-министр Армении Никол Пашинян на пресс-конференции 25 января в Капане.
«Мы начинаем масштабные реформы в Службе национальной безопасности и полиции, в результате чего эти две структуры станут намного сильнее и профессиональнее, и станут столпами демократического правопорядка в Армении», - сказал Пашинян.
Никол Пашинян добавил, что сегодня существует полное взаимное доверие между полицейской системой РА, системой национальной безопасности и премьер-министром.