«Մուլան»-ի ռեժիսորը հայտարարել Է, որ ֆիլմում Մուշու վիշապը չի լինի
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Նորզելանդացի ռեժիսոր Նիկի Կարոն հայտարարել Է, որ «Մուլան» կինոնկարում, որը հիմնված Է Disney ստուդիայի համանուն մուլտֆիլմի վրա, Մուշու վիշապը չի լինի: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է We got this covered-ը:
«Ես կարծում եմ, որ մեր ֆիլմը պետք Է շնորհակալ լինի Մուշուին նրա անփոխարինելության համար: Մենք կկրկնենք դասականը, բայց մեր պատմության մեջ կա հոգեւոր արարած՝ կապված Մուլանի նախնիների հետ, բայց դա Մուշուն չԷ»,- պարզաբանել Է Կարոն:
Մուլտֆիլմի շատ երկրպագուներ վշտացել են, երբ պերսոնաժը չի հայտնվել թրեյլերներում: Դրա փոխարեն, We got this covered-ի լրագրողների կարծիքով՝ մուլտֆիլմից այդ հեռացումը ստուդիային եւ կինոժապավենն ստեղծողներին կօգնի ներկայացնելու մի թարմ ու նոր բան, ի տարբերություն այլ ռեմեյքերի, օրինակ՝ «Գեղեցկուհու եւ հրեշի» կամ «Մոխրոտի», հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Режиссер "Мулан" заявила, что в фильме не будет дракона Мушу
Новозеландский режиссер Ники Каро, заявила, что в картине "Мулан", основанной на одноименном мультфильме студии Disney, не будет дракона Мушу. Как передает Арменпресс, об этом сообщает We got this covered.
"Я думаю, наш фильм должен быть благодарен Мушу за его незаменимость. Мы не будем повторять классику, но в нашей истории есть духовное существо, связанное с предками Мулан, но это не Мушу", — объяснила Каро.
Многие поклонники мультфильма расстроились, когда персонаж не появился в трейлерах.
Зато, по мнению журналистов из издания We got this covered, такой отход от мультфильма, поможет студии и создателям ленты представить что-то свежее и новое, в отличие от других ремейков, например, "Красавицы и чудовища" или "Золушки".