Մակրոնը ստորագրել է ԵՄ-ՀՀ համաձայնագրի վավերացումը թույլատրող օրենքը
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ֆրանսիայի Հանրապետության նախագահ Էմանուել Մակրոնը ստորագրել է ԵՄ-Հայաստան Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի վավերացումը թույլատրող թիվ 2019-1447 օրենքը: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Ֆրանսիայում ՀՀ դեսպանությունից:
«Այսպիսով, Ֆրանսիան ավարտեց Հայաստան-ԵՄ Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի վավերացման գործընթացը»,-տեղեկացնում է ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության մամուլի խոսնակ Աննա Նաղդալյանը:
Հայաստանի Հանրապետության և Եվրոպական միության միջև Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագիրը ստորագրվել է 2017թ. նոյեմբերի 24-ին Բրյուսելում: Այն վավերացրել և ԵՄ խորհրդին տեղեկացրել են Բուլղարիան, Չեխիան, Դանիան, Գերմանիան, Էստոնիան, Իռլանդիան, Կիպրոսը, Լատվիան, Լիտվան, Լյուքսեմբուրգը, Հունգարիան, Մալթան, Լեհաստանը, Ռումինիան, Սլովակիան, Ֆինլանդիան, Միացյալ Թագավորությունը և Հայաստանի Հանրապետությունը:

YEREVAN, DECEMBER 27, ARMENPRESS. President of France Emmanuel Macron signed the law ratifying the Comprehensive and Enhanced Partnership Agreement (CEPA) between Armenia and the EU, ARMENPRESS was informed from the Armenian Embassy in France.
“By this France completed the ratification process of the Comprehensive and Enhanced Partnership Agreement between Armenia and the EU”, spokesperson of MFA Armenia Anna Naghdalyan said.
The CEPA between Armenia and the EU was signed on November 24, 2017. So far Bulgaria, the Czech Republic, Denmark, Germany, Estonia, Ireland, Cyprus, Latvia, Lithuania, Luxembourg, Hungary, Malta, Poland, Romania, Slovakia, Finland, the United Kingdom and the Republic of Armenia have ratified the agreement.