ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահների այցի նպատակը Փաշինյան-Ալիև վերջին հանդիպման մանրամասներին ծանոթանալն է. Մնացականյան
ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահների այցի նպատակը Փաշինյան-Ալիև վերջին հանդիպման
մանրամասներին ծանոթանալն է. Մնացականյան
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները Երևան են ժամանել ծանոթանալու Դավոսում ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի միջև տեղի ունեցած հանդիպման մանրամասներին: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին փետրվարի 20-ին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունում ասաց նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը:
«ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներն այսօր Հայաստանում էին, որն առիթ էր բոլորիս համար գնահատելու ԼՂ հակամարտության խաղաղ կարգավորման գործընթացի ներկայիս փուլը: Վերջին հանդիպումը ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի ու Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ տեղի էր ունեցել Դավոսում, և համանախագահների այցն ուղղված էր այդ հանդիպումն ամփոփելուն, ծանոթանալուն հանդիպման արդյունքներին, և նախանշելուն այն քայլերը, որոնք անելու ենք միասին` շարժվելով դեպի խաղաղ հանգուցալուծում»,- ասաց Մնացականյանը:

Сопредседатели Минской группы ОБСЕ прибыли в Ереван, чтобы ознакомиться с деталями встречи Пашинян-Алиев: Мнацаканян
Сопредседатели Минской группы ОБСЕ прибыли в Ереван, чтобы ознакомиться с деталями
встречи Пашинян-Алиев: Мнацаканян
Сопредседатели Минской группы ОБСЕ прибыли в Ереван, чтобы ознакомиться с деталями встречи премьер-министра Армении Никола Пашиняна и президента Азербайджана Ильхама Алиева в Давосе. Как сообщает Арменпресс, об этом 20 февраля сказал министр иностранных дел Республики Армения Зограб Мнацаканян.
«Сегодня в Армению прибыли сопредседатели Минской группы ОБСЕ, что является для нас поводом оценить нынешний этап мирного урегулирования нагорно-карабахского конфликта. Последняя встреча премьер-министра Никола Пашиняна и президента Азербайджана Ильхама Алиева состоялась в Давосе, и визит сопредседателей был направлен на подведение итогов встречи, ознакомление с ее итогами и шагами, которые мы сделаем вместе для продвижения к мирному урегулированию», - сказал Мнацаканян.