Շվեդ մրցավարները կսպասարկեն Հայաստան-Մակեդոնիա խաղը
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ֆուտբոլի Ազգերի լիգայի 4-րդ տուրի Հայաստան-Մակեդոնիա հանդիպումը կսպասարկեն շվեդ մրցավարները:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` հանդիպումը կսպասարկի 41-ամյա Մարտին Ստրյոմբերգսոնը, ում կօգնեն Դանիել Գուստավսոնն ու Յոակիմ Ամրի Նիլսոնը:
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային թիմն Ազգերի լիգայի 4-րդ տուրում կմրցի Մակեդոնիայի հավաքականի հետ. խաղը կկայանա հոկտեմբերի 16-ին Երևանի Վազգեն Սարգսյանի անվան Հանրապետական մարզադաշտում: Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային թիմը Ազգերի լիգայի D դիվիզիոնի 4-րդ ենթախմբում նախավերջին տեղում է:3-րդ տուրից հետո ենթախմբի մրցաշարային աղյուսակը գլխավորում է Մակեդոնիայի ընտրանին, որը երեք խաղում ունի երեք հաղթանակ (9 միավոր): Երկրորդ տեղում 3 միավորով Լիխտենշտեյնն է, նույնքան միավորով նախավերջին տեղում Հայաստանն է, իսկ Ջիբրալթարն իր պատմական հաղթանակից հետո, որը տոնեց Երևանում Հայաստանի ընտրանու նկատմամբ, ի դեպ իր պատմության մեջ առաջին պաշտոնական խաղում տոնած հաղթանակը, կրկին ունի 3 միավոր:

Встречу сборных Армении и Македонии обслужат арбитры из Швеции
Матч четвертого тура группового этапа Лиги наций УЕФА между сборными Армении и Македонии обслужит шведская бригада арбитров.
Как передает «Арменпресс», лавным арбитром назначен 41-летний Мартин Стрембергсон, которому будут помогать Даниэль Густавссон и Йоаким Амри Нильсон, сообщает официальный сайт УЕФА.
Игра состоится 16-го октября на «Республиканском» стадионе имени Вазгена Саргсяна, и начнется в 20:00. 13-го октября сборная Армении уступила с минимальным счетом сборной Гибралтару, которая одержала первую победу в истории в официальных матчах.
В первом круге македонцы победили команду Армении со счетом 2:0 и с 9-ю очками возглавляют группу. Сборные Армении, Лихтенштейна и Гибралтара набрали по 3 очка.