Արամ Ա-ն իր զորակցությունն է հայտնել Արցախի նախագահին եւ Արցախի ժողովրդին
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Արամ Ա. Վեհափառ Հայրապետը հունիսի 3-ին կապ է հաստել Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանի հետ՝ քննարկելու Ստեփանակերտում վերջին օրերին տեղի ունեցող բողոքի ցույցերին վերաբերող հարցերը: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, Արամ Ա-ն իր մտահոգությունն է հայտնել Ստեփանակերտում տեղի ունեցող ցույցերի առնչությամբ:
Արցախի նախագահը Վեհափառ Հայրապետին ներկայացրել է տիրող իրավիճակն ու դրա դրդապատճառները: Նորին Սրբությունն իր զորակցությունն է հայտնել Արցախի նախագահին եւ ժողովրդին:
«Հաշվի առնելով Հայաստանի ու Արցախի դիմագրաված ներկա մարտահրավերները՝ վստահաբար մեր ժողովրդի սիրելի զավակներն ու Արցախի իշխանությունը, փոխադարձ հասկացողությամբ, պիտի առաջնորդվեն խոհեմությամբ ու զգոնությամբ՝ հեռու մնալով այնպիսի մթնոլորտի ստեղծումից, որ կարող է վնասել Արցախի անվտանգությանը»,-ասել է Վեհափառը:

His Holiness Aram I expresses his support to Artsakh’s President and people
YEREVAN, JUNE 4, ARMENPRESS. His Holiness Aram I, Catholicos of the Great House of Cilicia, on June 3 contacted President of the Republic of Artsakh Bako Sahakyan to discuss the recent ongoing protests in Stepanakert, reports Armenpress.
His Holiness Aram I expressed his concerns over these events.
The President of Artsakh introduced Catholicos Aram I on the current situation and its causes. His Holiness Aram I expressed his support to Artsakh’s President and people.
“Taking into account the challenges facing Armenia and Artsakh, the beloved sons of our people and the Artsakh leadership, with a mutual understanding, should be guided by vigilance and wisdom to refrain from creating such situation that can harm the security of Artsakh”, Catholicos Aram I said.