Դավիթ Հարությունյանն ընդունել է Հայաստանում Ֆրանսիայի նորանշանակ դեսպանին
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ արդարադատության նախարար Դավիթ Հարությունյանը նոյեմբերի 16-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ֆրանսիայի Հանրապետության նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Ժոնաթան Լաքոտին:Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արդարադատության նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Նախարարը շնորհավորել է բարեկամ երկրի դեսպանին պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ և համոզմունք հայտնել, որ նա ևս կշարունակի զարգացնել երկու երկրների՝ ամուր հիմքերի վրա դրված բազմաբևեռ համագործակցությունը:
Դեսպան Լաքոտը շնորհակալություն է հայտնել նախարար Հարությունյանին ջերմ ընդունելության համար և վստահեցրել, որ իր բոլոր ջանքերն ուղղված են լինելու հայ-ֆրանսիական փոխգործակցության ամրապնդմանն ու ընդլայնմանը:
Դեսպանի հետ հանդիպմանը նախարարն անդրադարձել է Սահմանադրության փոփոխություններից հետո օրենսդրական դաշտում կատարվող աշխատանքներին, ՀՀ-ում ֆրանսիական կապիտալով գործող ընկերությունների հաջողության պատմություններին և հայաստանյան մի շարք ԲՈՒՀ-երում՝ այդ թվում նաև Հայաստանում ֆրանսիական համալսարանում, իրավունքի բնագավառում էլեկտրոնային գործիքների և տեխնոլոգիաների վերաբերյալ դասընթաց ներդնելու հնարավորությանը:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են նաև դատաիրավական ոլորտում երկկողմ համագործակցության հեռանկարներն ու միջազգային որդեգրմանը վերաբերող մի շարք հարցեր:

YEREVAN, NOVEMBER 16, ARMENPRESS. Justice minister Davit Harutyunyan on November 16 held a meeting with newly-appointed Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of France to Armenia Jonathan Lacôte, press service of the ministry told Armenpress.
The minister congratulated the Ambassador on assuming the post and expressed confidence that he will continue developing the firm cooperation of the two countries.
The French Ambassador thanked the minister for the warm reception and assured that all his efforts will be directed for strengthening and expanding the Armenian-French mutual partnership.
During the meeting the justice minister touched upon the ongoing works in the legislative field after the Constitutional changes, the successful stories of companies operating in Armenia with the French capital, as well as the possibility of introducing a lecture in several Armenian universities, including the French University in Armenia on electronic tools and technologies in the field of law.