Վարչապետը «Հայաստան» հիմնադրամին նվիրաբերել է իր մեկ տարվա աշխատավարձը
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի այս տարվա դրամահավաքին նվիրաբերում է ավելի քան 10 միլիոն դրամ: Այս մասին «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում հայտնեց հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Արա Վարդանյանը: Վարչապետը նոյեմբերի 1-ին այցելել էր հիմնադրամ ծանոթանալու 25-ամյա գործունեությանը, իրականացրած ծրագրերին: «Հարգարժան վարչապետը հիմնադրամում էր մեր հրավերով, ինչի համար շատ շնորհակալ ենք: Նախ` ներկայացրեցի բոլոր այն ծրագրերը, որոնք իրականացնում ենք, և նախատեսվող ծրագրերը: Մեզ համար անակնկալ, երբ մենք ֆինանսական բաժնում էինք, ուր սովորաբար արվում է նվիրատվություն, վարչապետը հայտարարեց, որ այս դրամահավաքին նա մեզ նվիրաբերում է իր մեկ տարվա աշխատավարձը, որը 10 միլիոն դրամից մի քիչ ավելի է»-ասաց Արա Վարդանյանը:
«Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի ամենամյա հեռուստամարաթոնն այս տարի կկայանա նոյեմբերի 23-ին: Այս տարվա հանգանակություններն ուղղվելու են Արցախի ոռոգման համակարգի կառուցմանը:

YEREVAN, NOVEMBER 1, ARMENPRESS. Armenian Prime Minister Karen Karapetyan is donating more than 10 million drams to this year’s fundraiser of the Hayastan All-Armenian Fund, executive director of the fund Ara Vardanyan told ARMENPRESS.
On November 1, the Prime Minister visited the Fund to get acquainted with the 25 years of activities and programs.
“The Prime Minister visited the fund at our invitation, for which we are very grateful. First of all I presented all the programs which we carry out, and also upcoming programs. A surprise happened for us, when we were in the financial department, where donations are usually made, the Prime Minister said that for this fundraiser he donates his one-year salary, which is a bit over 10 million drams”, Vardanyan said.