Հալեպում ռուս գնդապետ Է զոհվել
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սիրիայում ընդդիմության զինյալների կողմից Հալեպի արեւմտյան մասի բնակելի թաղամասերից մեկի գնդակոծման ընթացքում ստացած վերքերից մահացել Է ռուս գնդապետ Ռուսլան Գալիցկին: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել են ՌԴ պաշտպանության նախարարությունում:
«Ծանր վիրավորվելու հետեւանքով հոսպիտալում վախճանվել Է գնդապետ Ռուսլան Գալիցկին: Ռուս զինվորական բժիշկները մի քանի օր շարունակ պայքարում Էին նրա կյանքի համար: Սպան վերքեր Էր ստացել «ընդդիմության» զինյալների կողմից Հալեպի արեւմտյան մասի բնակելի թաղամասերից մեկի հրետակոծության ընթացքում»,-ասված Է հաղորդագրության մեջ:
Ինչպես ճշտել են պաշտպանության նախարարությունում, Սիրիայում Գալիցկին առաջադրանքներ Էր կատարում ռուսաստանցի ռազմական խորհրդականների խմբի կազմում, հաղորդել Է ՏԱՍՍ գործակալությունը:

Russian Colonel killed in Aleppo
YEREVAN, DECEMBER 7, ARMENPRESS. Russian Colonel Ruslan Galitsky has died of wounds in a shelling by Syria’s opposition militants in Aleppo’s west, the Russian Defense Ministry said, reports TASS.
“Colonel Ruslan Galitsky has died in hospital after being severely wounded. Russian military medics fought for his life for several days. The officer sustained injuries in an artillery bombardment by the militants of the so-called ‘opposition', when they shelled a residential area in the western part of Aleppo," the ministry saying as quoted by TASS.
The Ministry said Galitsky was conducting a mission in Syria as part of a group of Russian military advisers.