ԵՄ հանձնակատարն այցելել է Թումո
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԵՄ Հետազոտության, գիտության և նորարարության հարցերով հանձնակատար Կարլոս Մոեդասը՝ ՀՀ կրթության և գիտության նախարար Լևոն Մկրտչյանի և ԵՄ պատվիրակության ուղեկցությամբ նոյեմբերի 17-ին այցելեց Երևանի Թումո ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոն: Հանձնակատարը Երևանում է Հետազոտության, գիտության և նորարարության հարցերին նվիրված Արևելյան գործընկերության 8-րդ ոչ պաշտոնական նախարարական երկխոսության հանդիպմանը մասնակցելու նպատակով:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Թումոյից, Թումոյի տնօրեն Մարի Լու Փափազեանի ուղեկցությամբ հյուրերը շրջեցին կենտրոնով, ծանոթացան կրթական ծրագրին և շփվեցին ուսանողների հետ: Պատվիրակությունը նաև այցելեց բեյրութցի դիզայներ Ֆարա Ֆայադի աշխատարանը և Թումոյի Yelling անիմացիայի ստարտափը: Հյուրերը մեծ հետաքրքրությամբ
ծանոթացան ԵՄ-Թումո համատեղ նախագծի՝ հակակոռուպցիոն վիդեոխաղի ստեղծման ընթացքին, որի վրա աշխատում են Թումոյի 16-20 տարեկան ուսանողներ՝ կենտրոնի մասնագետների օգնությամբ:

YEREVAN, NOVEMBER 18, ARMENPRESS. EU Commissioner for Research, Science, and Innovation Carlos Moedas, accompanied by the Minister of Education and Science of Armenia Levon Mkrtchyan and the EU delegation, visited Tumo Center for Creative Technologies in Yerevan on November 17. The Commissioner is in Armenia to participate in the 8th informal Ministerial dialogue of the Eastern Partnership countries titled “Research, Science, and Innovation”.
As “Armenpress” was informed from the press service of Tumo Center, accompanied by the Managing Director of the Center Marie Lou Papazian the guests toured in the center, familiarized themselves with the educational programs and talked to the students. The delegation also visited the working room Lebanese Graphic Designer Farah Fayyad and the Yelling Animation start-up of Tumo. The guests showed great interest towards EU-Tumo joint project, creation process of an anti-corruption video game. 16-20 years aged Tumo students together with the Center’s experts work upon the project.