Արցախում հայ զինծառայող է զոհվել
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 26 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի տարբեր հատվածներում հակառակորդը հոկտեմբերի 26-ին շարունակել է խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը: Հյուսիսարևելյան (Թալիշ) ուղղությամբ, բացի հրաձգային զինատեսակներից, ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև հաստոցավոր ավտոմատ նռնականետ (ՀԱՆ-17) և հակատանկային հաստոցավոր նռնականետ (ՀՀՆ-9):
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից, հակառակորդի կողմից հրադադարի խախտման արդյունքում` ժամը 17:00-ի սահմաններում, պաշտպանության բանակի հյուսիսարևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում, մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել զինծառայող, 1996թ. ծնված Գուրգեն Ավետիքի Այվազյանը:
ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և իր զորակցությունը հայտնում զոհված զինծառայողի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:

В НКР погиб армянский военнослужащий
На лини соприкосновения карабахско-азербайджанских войск противник 26 октября продолжил нарушать режим прекращения огня. В северо-восточном направлении (Талиш) противник применил не только автоматное вооружение, но азербайджанские ВС использовали станковый автоматический гранатомёт (АГС-17) и станковый противотанковый гранатомет (СПГ-9).
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе МО НКР, в результате нарушения противником режима прекращения огня, в районе 17:00 часов, на боевом опорном пункте оборонительного участка одной из воинских частей Нагорно-Карабахской Республики смертельное ранение получил военнослужащий Гурген Аветикович Айвазян (1996 г.р.).
Министерство обороны НКР разделяет тяжелую горечь утраты и выражает поддержку членам семьи, родным и сослуживцам Мовсеса Гаспаряна.