Ռուսական նավերը Սիրիայում հրթիռակոծել են ահաբեկչական խմբավորումների դիրքերը
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանի սևծովյան նավատորմի հրթիռային նավերը երեք թևավոր հրթիռ են արձակել «Ջեբհաթ ան Նուսրա» ահաբեկչական խմբավորման դիքերի վրա: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտնում է «Ռիա նովոստի»-ն՝ հղում կատարելով ՌԴ պաշտպանության նախարարությանը:
«Հարվածների արդյունքում ոչնչացվել է ահաբեկիչների բազան և հրամանատարական կետը Դար-Թաազա շրջանում, ինչպես նաև ականանետերի արտադրամասն ու զինանոցի հսկայական պահեստը Հալեպ նահանգում: Հարվածների վերահսկողության համակարգի տվյալներով պլանավորված թիրախները ոչնչացված են»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:
ՌԴ պաշտպանության նախարարությունը հավելել է, որ հարվածներն իրականացվել են չբնակեցված տարածքներում՝ խաղաղ բնակչության անվտանգությունն ապահովելու համար:

YEREVAN, AUGUST 19, ARMENPRESS. The Russian Black Sea Fleet’s small missile ships Zelyony Dol and Serpukhov made three launches of Kalibr cruise missiles on August 19 morning against the objectives of Jabhat al-Nusra terrorist group in Syria, Russia’s Defense Ministry said, reports TASS.
"The strikes destroyed the terrorists’ command post and base in the area of the community of Dar-Taaza, and also a factory for the production of mortar munition and a large arms depot in the province of Aleppo. According to objective control data, the planned targets were destroyed by the strikes," the Russian Defense Ministry said.
"The missiles’ fly-over corridor was planned over the deserted terrain to ensure security for civilians," the Russian Defense Ministry said.