Համանախագահները հանդիպումներ են ունեցել ԼՂ բարձրագույն ղեկավարության հետ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 7 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Ջեյմս Ուորլիքը (ԱՄՆ), Իգոր Պոպովը (Ռուսաստան) և Պիեռ Անդրիուն (Ֆրանսիա) Լեռնային Ղարաբաղի ղեկավարության հետ քննարկել են ղարաբաղա-ադրբեջանական շփման գծում ստեղծված իրավիճակը կայունացնելու համար անհրաժեշտ քայլերը: Ինչպես Ստեփանակերտից հաղորդում է «Արմենպրես»-ի թղթակիցը, այս մասին լրագրողների հետ զրույցում նշեց ՄԽ ռուս համանախագահ Իգոր Պոպովը:
«Մենք երեկ եղել ենք նաև Բաքվում, հանդիպել ենք Ադրբեջանի ղեկավարության հետ, քննարկել հակամարտության գոտում իրավիճակը կայունացնելու անհրաժեշտ քայլերը: Նույն հարցը քննարկել ենք նաև այսօր Լեռնային Ղարաբաղի ղեկավարության, զինվորականների հետ»,- ասաց Պոպովը:
Ռուս համանախագահը հայտնեց, որ վաղը Ստեփանակերտում հանդիպում են ունենալու Կարմիր Խաչի միջազգային կազմակերպության ներկայացուցիչների հետ: «Այնուհետև մեկնելու ենք Երևան, որտեղ կհանդիպենք Հայաստանի նախագահի, պաշտպանության և արտաքին գործերի նախարարների հետ»,- տեղեկացրեց Իգոր Պոպովը:
Դեսպան Պոպովը հրաժարվեց պատասխանել լրագրողների այլ հարցերին` ընդգծելով, որ իրենց այցը դեռ ավարտված չէ, ուստի հավելյալ ոչինչչունի տեղեկացնելու:
Շաբաթ օրը` ապրիլի 9-ին, համանախագահները Երևանում հանդես կգան ասուլիսով, որի ընթացքում կպատասխանեն բոլոր հուզող հարցերին:

STEPANAKERT, APRIL 7, ARMENPRESS. The OSCE Minsk Group Co-chairs – James Warlick of the United States, Igor Popov of Russia and Pierre Andrieu of France discussed with the leadership of Karabakh steps necessary for stabilizing the situation on Karabakh-Azerbaijan contact line. Reporter of “Armenpress” informs from Stepanakert that Russian Co-chair Popov told the journalists about this.
“We were in Baku yesterday, met with the leadership of Azerbaijan, and discussed steps necessary for stabilizing the situation in the conflict zone. We discussed the same issue with the leadership and military commanders of Nagorno Karabakh”, Popov said.
The Russian Co-chair informed that they will meet with the representatives of International Committee of the Red Cross in Stepanakert. “Afterwards we will leave for Yerevan, where we will meet with the President, Defense and Foreign Ministers of Armenia”, Igor Popov informed.
Ambassador Popov did not answer any other question, stating that their visit is not finished yet and he has nothing more to inform.
On Saturday, April 9, the Co-chairs will deliver a press conference where they will answer all the questions.