ԱՄՆ-ի նախագահի թեկնածու Բեռնի Սանդերսը պահապան ծառայության կողմից ստացել Է «Անվեհեր» կոդային անունը
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Դեմոկրատական կուսակցությունից ԱՄՆ-ի նախագահի պաշտոնի հավակնորդ Բեռնի Սանդերսն օրերս իրեն տրամադրված պետական պահապան ծառայությունից ստացել Է Intrepid («Անվեհեր») կոդային անունը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը: Իսկ առաջինն այս նորությունը հասարակայնությանը հայտնել Է ամերիկացի ռադիոհաղորդավար Բիլ Փրեսը: Նրա վկայությամբ՝ այս կոդային անունն ԱՄՆ-ի Գաղտնի ծառայությունը 74-ամյա Սանդերսի համար ընտրել Է երկրի քաղաքական կյանքի վրա Ուոլ սթրիթի «մեծ փողերի» ազդեցությունը սանձելու՝ նրա կողմից ակտիվորեն ձեռնարկվող փորձերի պատճառով:
Գաղտնի ծառայության գործակալների կողմից Սանդերսի անվտանգության ապահովում սկսելու մասին հայտնի Է դարձել փետրվարի 3-ին: Դա այն ժամանակ հավաստել Էր ԱՄՆ-ի ազգային անվտանգության նախարարության մամուլի ծառայությունը, նախարարություն, որի կառուցվածքի մեջ Է մտնում Գաղտնի ծառայությունը, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Кандидат на пост президента США Берни Сандерс получил от охраны кодовое имя "Неустрашимый"
Претендент на пост президента США от Демократической партии Берни Сандерс получил от предоставленной ему на днях госохраны кодовое имя Intrepid ("Неустрашимый").
Первым же этой новостью поделился с общественностью известный американский радиоведущий Билл Пресс. По его свидетельству, данное кодовое имя было выбрано Секретной службой США для 74-летнего Сандерса в связи с активно предпринимаемыми им попытками обуздать влияние "больших денег" Уолл-стрит на политическую жизнь в стране,сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
О начале обеспечении безопасности Сандерса агентами Секретной службы стало известно 3 февраля. Это подтвердила тогда пресс-служба министерства национальной безопасности (МНБ) США, в структуру которого входит Секретная служба.