Կարլ Լագերֆելդն զգեստներ կկարի օպերայի երգիչների համար
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ֆրանսիայի Chanel նորաձեւության տան ստեղծագործական տնօրեն Կարլ Լագերֆելդը զգեստներ կկարի օպերային երգիչների համար: Ինչպես հաղորդում Է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով WWD-ին, դիզայները կոստյումներ կստեղծի Փարիզի Բաստիլի օպերայի Brahms-SchՓnberg Quartet ներկայացման համար:
Լագերֆելդը խոստացել Է զգեստների դիզայնը կատարել Վիեննական սեցեսիոնի ոգով: Իր ծրագրի այլ մանրամասներ նա առայժմ չի հայտնել: Առաջնախաղը նախատեսված Է հուլիսի սկզբին:
Կարլ Լագերֆելդը գերմանացի մոդելագործ եւ լուսանկարիչ Է: 1974 թվականին հիմնել Է Karl Lagerfeld Impression սեփական առեւտրանիշը, համագործակցել Է Chloռ, Krizia, Charles Jourdan եւ Fendi ապրանքանիշերի հետ, 1983 թվականին դարձել Է Ֆրանսիայի Chanel նորաձեւության տան ստեղծագործական տնօրենը:

Карл Лагерфельд сошьет костюмы для оперы
Креативный директор французского модного дома Chanel Карл Лагерфельд будет шить одежду для оперных певцов. Как сообщает WWD, дизайнер создаст костюмы для постановки Brahms-SchՓnberg Quartet в Опере Бастилии в Париже,сообщает Арменпресс со ссылкой на Lenta.ru.
Лагерфельд пообещал выполнить дизайн костюмов в духе Венского сецессиона. Других деталей своего проекта он пока не раскрыл. Премьера намечена на начало июля.
Карл Лагерфельд — немецкий модельер и фотограф. В 1974 году основал собственный бренд Karl Lagerfeld Impression, сотрудничал с марками Chloռ, Krizia, Charles Jourdan и Fendi, в 1983-м стал креативным директором французского модного дома Chanel.